В обласному перинатальному центрі Франківська померла породілля з діагнозом COVID-19

В обласному перинатальному центрі Франківська померла породілля з діагнозом COVID-19

Оновлено
В обласному перинатальному центрі Франківська померла породілля з діагнозом COVID-19
Facebook

У 37-річної жінки, яка померла в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі 30 березня, підтвердили діагноз COVID-19. Про це сказав головний санітарний лікар області Руслан Савчук в ефірі місцевого телеканалу.

"На кінець дня у нас був відомий результат. По цьому, на жаль, летальному випадку підтвердилася наявність COVID-19″, – повідомив Руслан Савчук.

Заступник директора департаменту-начальник управління організації медичної допомоги населенню та медицини катастроф Володимир Чемний додав, що експрес-тест у жінки спочатку показав від'ємний результат, проте медики відразу після експрес-тесту взяли у хворої мазок для дослідження ще прижиттєво.

Журналісти Суспільного писали, що 30-го березня в обласному перинатальному центрі Івано-Франківська померла породілля, у якої діагностували пневмонію.

Жінка нещодавно приїхала з Польщі, проте повідомила медиків не одразу. Про це сьогодні повідомив заступник директора департаменту- начальник управління організації медичної допомоги населенню та медицини катастроф Володимир Чемний.

"Роди були фізіологічні. Дитина народилася на 38-39-му тижні - дівчинка з вагою два з половиною кілограми. На даний час стан немовляти задовільний. Знаходиться під спостереженням у неонатологів", - поінформував Володимир Чемний.

Також він розповів, що жінка поступила з плановою госпіталізацією на початку березня з Болехова. Скерована в обласний перинатальний центр з діагнозом "хронічна артеріальна гіпертензія, поєднана прееклампсія з ожирінням четвертого ступеня".

На той час у жінки було 36 тижнів вагітності. 10-го березня її госпіталізували в реанімаційне відділення через високий артеріальний тиск: від 180 на 100 до 200 на 110. Жодних ознак пневмонії на момент її переведення в реанімаційне відділення не було. Температура тіла трималася в межах норми. Не було ні кашлю, ні ознак дихальної недостатності. Лікувалася як вагітна з гестозом.

29 березня піднялася температура до 38-39 градусів. Почали наростати явища дихальної недостатності. Саме тоді вагітна зізналася, що приїхала з Польщі. Її відразу перевели в ізольоване приміщення. Стан жінки різко погіршився. Після обіду почалися пологи, і вона народила дівчинку вагою 2,5 кг. Проте стан її різко погіршувався. Породіллю перевели на апарат штучної вентиляції легень. Було проведено усі заходи, які відповідають протоколу такого лікування. Але 30-го березня в неї зупинилося серце.

На початок