Глобальне потепління спричинить нові шляхи поширення до 4000 вірусів до 2070 року — дослідження

Глобальне потепління спричинить нові шляхи поширення до 4000 вірусів до 2070 року — дослідження

Глобальне потепління спричинить нові шляхи поширення до 4000 вірусів до 2070 року — дослідження
. Ілюстративне фото/Pixabay

Глобальне потепління прискорюватиме поширення вірусів між різними видами ссавців — включно з людьми. До 2070 року так передаватимуться до чотирьох тисяч вірусів, свідчить оприлюднене в науковому журналі Nature дослідження.

Про це повідомляє CNBC.

Автори дослідження — Грег Олбері й Колін Карлсон із Інституту підвищення кваліфікації в Берліні — виходили з припущення, що глобальне потепління спонукатиме тварин до міграції та більш тісної взаємодії. Це й призведе до нових шляхів поширення вірусів.

Олбері й Карлсон за допомогою комп’ютерного моделювання визначили найбільш імовірні регіони, в яких виникнуть нові взаємодії ссавців — Сахель, височини Ефіопії, Велика рифтова долина в Африці, а також схід Китаю, Індія, Індонезія і Філіппіни.

В інтерв’ю CNBC Олбері пояснює: той факт, що до 2070 року можуть виникнути 4000 нових шляхів поширення вірусів, не означає виникнення такої ж кількості пандемій на кшталт коронавірусної.

"Але кожен із них може потенційно вплинути на здоров’я тварин і, можливо, поширитися серед людей. Хай там як, для здоров’я екосистем, на які цей процес впливатиме, це, найімовірніше, будуть погані новини", — додає науковець.

Окремо Олбері згадав про кажанів — на них припадатиме майже 90% перших контактів між ссавцями, більшість із них — у Південно-Східній Азії; крім того, існує гіпотеза про поширення коронавірусу серед людей саме через кажанів.

"Кажани непропорційно відповідальні (за нові поширення вірусів — ред.), але ми намагаємося наголосити на тому, що за це їх звинувачувати не варто. А їхнє "покарання" (приспання, попередження міграції) лише погіршить ситуацію, бо призведе до більшого поширення (кажанів — ред.) і послаблення здоров’я", — каже співавтор дослідження.

Опитані CNBC науковці погоджуються, що тенденція до поширення вірусів новими шляхами внаслідок глобального потепління не є новою. Її головна небезпека — поява нових зооноз (хвороб, що передаються від тварин людям), на виявлення і лікування яких можуть знадобитися значні ресурси.

Читайте також

Дослідження: температура Світового океану шостий рік поспіль рекордно висока. Чим це загрожує

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок