Перейти до основного змісту
США пропонують $10 млн за інформацію про організаторів кібератаки NotPetya

США пропонують $10 млн за інформацію про організаторів кібератаки NotPetya

США пропонують $10 млн за інформацію про організаторів кібератаки NotPetya
. Фото: imago

Сполучені Штати оголосили винагороду в розмірі до 10 мільйонів доларів за інформацію про шістьох працівників розвідки Росії, ймовірно причетних до кібератаки за допомогою вірусу NotPetya у 2017 році.

Про це повідомила пресслужба Державного департаменту США.

Відомство стверджує, що за кібератакою стояли працівники Головного управління розвідки Генерального штабу Збройних сил РФ (ГРУ): Юрій Андрієнко, Сергій Детистов, Павло Фролов, Анатолій Ковальов, Артем Очиченко і Петро Пліскін.

Усі шестеро кіберзловмисників, як вважається, працюють у підрозділі №74455 ГРУ, також відомим як Sandworm Team, Telebots, Voodoo Bear або Iron Viking. У жовтні 2020 року суд присяжних визнав їх винними в змові задля комп’ютерного зламу і зловживань, кібершахрайстві, проникненні в захищені мережі й фальшуванні особистих даних.

США пропонують $10 млн за інформацію про організаторів кібератаки NotPetya
Організатори кібератаки NotPetya за версією американської влади. Фото: Федеральне бюро розслідувань

У червні 2021 року Рада нацбезпеки й оборони України застосувала санкції проти чотирьох юридичних та шістьох фізичних осіб, причетних до кібератак за допомогою вірусу NotPetya.

Що таке NotPetya

27 червня 2017 року Україна зазнала наймасштабнішої кібератаки в своїй історії. Починаючи з 11:30, комп'ютерні системи українських компанії та установ одна за одною відключалися через ураження невідомим вірусом.

У перший день атаки постраждали комп'ютери Кабміну, Мінінфраструктури, Чорнобильської АЕС, Податкової служби, держконцерну Антонов, Ощадбанку та Укртелекому, аеропортів Бориспіль і Жуляни, Укргазвидобування, WOG, ДТЕК, Укрпошти, Укррічфлоту, київського метрополітену, Київенерго, Нової Пошти, Укрзалізниці, медіагруп Інтер, 24 і ICTV та сотні інших компаній і банків. Усього жертвами атаки, за підрахунками кіберполіції, стали понад дві тисячі установ.

Уже за декілька днів вірус заразив більше мільйона комп'ютерів по всьому світу. Найбільш серйозного удару зазнали США, Німеччина та Польща. У Білому домі збитки від кібератак вірусу NotPetya оцінили у 10 мільярдів доларів.

Читайте також: ЄС вперше запровадив санкції проти Росії через кібератаки

Вірус NotPetya шифрував файли на жорсткому диску комп'ютера-жертви, а також перезаписував і шифрував MBR — дані, необхідні для завантаження операційної системи. В результаті вся інформація, що зберігається на комп'ютері, стає недоступною.

Потім вірус вимагає грошовий викуп в біткойнах за розшифровку і відновлення доступу до файлів. Сплата викупу є марною через те, що вірус NotPetya не передбачав можливості відновлення даних. Через таку особливість експерти вважають, що вимагання грошей було лише маскуванням для справжньої мети кібератак вірусом.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції
На початок