Війна: ООН підтвердила до 5000 жертв в Україні, реальне число на "тисячі" більше

Війна: ООН підтвердила до 5000 жертв в Україні, реальне число на "тисячі" більше

Війна: ООН підтвердила до 5000 жертв в Україні, реальне число на "тисячі" більше
Голова Місії ООН з прав людини в Україні Матільда Богнер. Фото: Місія ООН з прав людини / Facebook

В Україні з початку широкомасштабного вторгнення Росії загинули, або отримали поранення близько п’яти тисяч цивільних — таку кількість змогла підтвердити Організація Об’єднаних Націй. Водночас там вважають, що реальна кількість загиблих на "тисячі" вища.

Про це голова Місії ООН з прав людини в Україні Матільда Богнер розповіла в інтерв’ю CNN.

За її словами, Організація здійснює розслідування 300 випадків незаконного вбивства й 150 — примусових зникнень. Серед інших злочинів, які фіксували представники ООН, — сексуальне насильство й довільне затримання.

"Нам повідомляють, що в деяких регіонах, окупованих Російською Федерацією, вони (окупанти — ред.) полюють за людьми з проукраїнськими поглядами. Затримують, приміром, місцевих чиновників, активістів, правозахисників, інколи — журналістів, які мають проукраїнські, на їхню думку, погляди. Часто вони зникають. Декого звільнили, і це добре, але інших знайшли мертвими", — каже Богнер.

Представниця ООН в Україні наголосила на важкості розслідування випадків сексуального насильства, адже його жертви часто не хочуть розмовляти з правозахисниками в районах, які не вважають безпечними.

Читайте також: Росія під час війни повністю відкинула гуманітарне право — ООН

Що відомо

  • Станом на 25 квітня Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало щонайменше 2 665 загиблих та 3 053 поранених серед цивільного населення України внаслідок повномасштабного російського вторгнення.
  • Більш ніж 608 дітей постраждали в Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації. За офіційними даними 217 дітей загинуло та понад 391 поранено, інформує Офіс Генерального прокурора. Там наголошують, що ці дані не є остаточними.
  • ООН прогнозує, що з України через війну виїдуть 8,3 мільйонів людей. За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, станом на 25 квітня Україну вже залишили близько 5,2 мільйона біженців.

Читайте також

Гуттереш заявив, що ООН готова стати гарантом гуманітарних коридорів в Маріуполі і Путін на це погодився

Вторгнення Росії в Україну, день 62. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок