ОБСЄ закликає РФ звільнити її спостерігачів, захоплених на Донбасі

ОБСЄ закликає РФ звільнити її спостерігачів, захоплених на Донбасі

ОБСЄ закликає РФ звільнити її спостерігачів, захоплених на Донбасі
. Фото: Facebook

Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) закликає звільнити затриманих на окупованих територіях Донбасу співробітників своєї Спеціальної моніторингової місії (СММ).

Про це йдеться у заяві організації.

Голова ОБСЄ Збіґнєв Рау назвав затримання членів СММ "неприйнятним".

"Ми закликаємо до їхнього негайного звільнення. Вони були затримані за участь в адміністративній діяльності, яка входить до їхніх офіційних обов'язків як співробітників ОБСЄ", — заявив він.

Рау додав, що представників моніторингової місії тримають під вартою деякий час без висунення звинувачень.

Своєю чергою генеральна секретарка ОБСЄ Хельга Марія Шмід засудила "сумні акти залякування, переслідування і ворожу публічну риторику" щодо СММ і співробітників місії в непідконтрольних українському уряду районах Донецької та Луганської областей. Вона зазначила, що робота спостерігачів була вирішальною в багатьох сферах, включаючи підтримку контактів із відповідними зацікавленими сторонами та громадянським суспільством.

"Всі члени нашої національної місії залишаються посадовими особами ОБСЄ і повинні бути наділені функціональною недоторканністю, в тому числі протягом цього періоду, коли закінчився термін дії мандата", — сказала Шмід.

В ОБСЄ зауважили, що попри те, що 1 квітня всі дії, передбачені мандатом, були припинені, СММ продовжує виконувати мінімально необхідні адміністративні завдання.

Напередодні, 24 квітня, в ОБСЄ повідомили, що співробітники її Спеціальної моніторингової місії в Україні потрапили в полон до російських військових на сході України.

Війна — усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 61. Текстовий онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne 2.0

Підписуйтесь на розсилку Суспільного головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок