Перейти до основного змісту
Bloomberg: ЄС і США розглядають три варіанти нафтового ембарго проти Росії

Bloomberg: ЄС і США розглядають три варіанти нафтового ембарго проти Росії

ЗМІ
Bloomberg: ЄС і США розглядають три варіанти нафтового ембарго проти Росії
. Ілюстративне фото: Unsplash

Сполучені Штати і Європейський Союз обговорюють три можливі варіанти запровадження ембарго на нафту з Росії — як відповідь на її агресію проти України. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на поінформованих співрозмовників.

Між Вашингтоном і Брюсселем обговорюються такі варіанти: запровадження повної заборони на купівлю російської нафти; дозвіл на купівлю нафти, але з певною граничною ціною; створення механізму оплати, за якого Росія не отримує гроші до припинення агресії в Україні.

Читайте також: Працюйте з дому і не женіть на трасах. ЄС закликав громадян економити енергію, щоб зменшити залежність від РФ

Як розповіли Bloomberg джерела, переговори між США і ЄС мають на меті "завдання якнайбільш болючого удару Путіну". Водночас Вашингтон побоюється, що повне ембарго призведе до різкого зростання цін на нафту й навіть збільшить його доходи, а також підірве економіки членів ЄС.

США ще в березні 2022 року запровадили ембарго на купівлю нафти з Росії; після них на такий крок пішла Велика Британія. Водночас Європейський Союз продовжує платити Москві за російську нафту близько 1,1 мільярда доларів щодня.

Bloomberg нагадує, що обмеження на купівлю нафти з РФ мають увійти до шостого пакету санкцій Європейського Союзу. Джерело видання вважає, що державам ЄС буде легше домовитися про обмежене ембарго, аніж про повну заборону.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • ЄС імпортує з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна не раз закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування. А проте, на такий крок поки пішли лише окремі члени ЄС.
  • У березні США та Європейська комісія домовилися, що створять спільну робочу групу для забезпечення енергетичної безпеки України і Європи, а також зменшення залежності Європи від російського викопного палива.
  • ЄС у межах п'ятого пакету санкцій, ухваленого 9 квітня, погодив відмову від російського вугілля, але вона набуде чинності лише із серпня 2022 року. Крім того, ЄС запровадив обмежувальні заходи щодо 217 фізичних та 18 юридичних осіб, зокрема, двох доньок президента РФ Володимира Путіна.
  • 14 квітня Володимир Зеленський в інтерв'ю BBC заявив, що держави-члени Європейського Союзу, які відмовляються підтримувати ембарго на російські енергоносії, "заробляють свої гроші у чужій крові". Він зокрема назвав Німеччину та Угорщину. Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк також закликав світ накласти ембарго на російську нафту, а також звинуватив РФ в експлуатації "перемоги у Другій світовій".

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 59. Текстовий онлайн

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції
На початок