На Чернігівщині прокуратура розслідує 885 воєнних злочинів Росії

На Чернігівщині прокуратура розслідує 885 воєнних злочинів Росії

На Чернігівщині прокуратура розслідує 885 воєнних злочинів Росії
ФОТО: Чернігівська обласна прокуратура

Станом на 17 квітня прокуратура розслідує 885 воєнних злочинів Росії на території Чернігівської області. Про це Суспільному повідомили в обласній прокуратурі.

Найбільша кількість злочинів – 580 – розслідується за статтею 438 Кримінального кодексу України. Це порушення законів та звичаїв війни. Сюди входять обстріли житлових будинків, поранені та вбиті цивільні особи.

290 злочинів – за статтею 110 Кримінального кодексу України. Це посягання на територіальну цілісність та недоторканість України.

"Це стосується військовослужбовців. Загибель наших військових кваліфікується саме за статтею 110", – повідомили у прокуратурі.

Один злочин розслідується за статтею 110-2 Кримінального кодексу України. Це фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу, зміни меж території або державного кордону України.

Вісім злочинів фіксуються за державну зраду за статтею 111 Кримінального кодексу України.

"Це виключно громадяни України".

Два злочини розслідуються за статтею 111-1 ККУ – це колабораційна діяльність та один за статтею 258 ККУ – терористичний акт.

На Чернігівщині прокуратура розслідує 885 воєнних злочинів Росії
На Чернігівщині прокуратура розслідує 885 воєнних злочинів Росії. ФОТО: Чернігівська обласна прокуратура

Одна справа – це екоцид за статтею 441 Кримінального кодексу України.

"Це обстріл нафтобази".

Також зафіксована одна справа за статтею 348 – посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовців та одна справа за статтею 115 – умисне вбивство. А саме безвісти зниклий військовослужбовець ЗСУ.

Читайте також:

Близько 2000 будівель постраждало внаслідок боїв на Чернігівщині: як отримати відшкодування

На початок