Імпортозаміщення Росії. Італія домовилася з Анголою про постачання природного газу

Імпортозаміщення Росії. Італія домовилася з Анголою про постачання природного газу

Міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо 20 квітня підписав декларацію намірів із владою Анголи про збільшення й розширення експорту природного газу. Так Рим прагне якнайшвидше зменшити свою залежність від російського газу.

Про це повідомляє AFP.

"Ми не хочемо більше залежати від російського газу, оскільки економічна залежність не повинна ставати політичним підкоренням. Диверсифікація можлива і може бути впроваджена порівняно швидко — швидше, ніж ми вважали місяць тому", — заявив Ді Майо.

Як уточнює AFP, на підписанні декларації про наміри між Італією і Анголою мав бути присутній італійський прем’єр-міністр Маріо Драгі, але він здав позитивний тест на COVID-19 і був змушений залишитися вдома.

21 квітня делегація Італії має намір укласти аналогічний документ у Республіці Конго.

Читайте також: Німеччина закликає ЄС розглянути заборону імпорту російського газу

Італія є однією з найбільш залежних від газу країн Європейського Союзу: він становить 42% її енергоспоживання, причому 95% газу держава імпортує. Найбільшим постачальником газу до Італії є Росія (близько 45%).

У межах програми зі зниження залежності від російського газу Італія почала укладати угоди з альтернативними постачальниками. Це зокрема Алжир (другий після Росії імпортер газу) та Єгипет.

Крім того, італійський уряд вирішив розвивати альтернативні джерела енергії, лібералізувати їхній ринок, а також скоротити енергоспоживання в громадських установах (що, за оцінками, може зекономити десь 14% усього газу, що його Італія імпортує з РФ).

Що відомо

  • 31 березня президент Росії Володимир Путін підписав указ про новий порядок розрахунків за постачання природного газу з "недружніми країнами" — оплата за постачання газу до країн, які запровадили санкції проти РФ, переведуть у рублі.
  • Прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі назвав неприйнятною вимогу Росії щодо розрахунків за газ у рублях, оскільки в укладених контрактах передбачалися платежі в євро та доларах.
  • Україна запропонувала ввести "іранську модель" санкцій проти російського газу. Це означає, що газ йтиме в Європу, а гроші за нього надходитимуть не напряму в Росію, а на спеціальні депозитні рахунки в європейських банках.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 57. Текстовий онлайн

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок