Обмеження, запроваджені проти Росії внаслідок її повномасштабного вторгнення в Україну, вплинуть на російський військово-промисловий комплекс. Йому знадобиться щонайменше до двох років для перебудови ракетного виробництва.
Про це в етері Суспільного розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
Експерт нагадав, що Росія вкладала вагомі ресурси у військові розробки, але в останні роки Захід запроваджував проти оборонної промисловості РФ санкції. Після вторгнення в Україну Москва втратила доступ до високих технологій, зокрема чипів та мікросхем.
"І процесори їм теж заборонили постачати. Російські програми щодо виробництва таких процесорів, яких вони мали — Байкал, наприклад, — вони зараз зупинені зараз. Тайвань приєднався до санкцій, які запроваджує зараз Захід", — констатує Мусієнко.
Він також звернув увагу на те, що Захід почав впроваджувати так звані вторинні санкції, покликані блокувати шляхи обходу обмежень.
Читайте також: США готують санкції проти компаній з РФ, які забезпечують військових
"Це означає, що для проєктів, пов‘язаних із космічною галуззю, Росія переходить, для неї це буде означати кризу. І це визнавав навіть (очільник Роскосмосу Дмитро — ред.) Рогозін, він про це говорив. І Росія відкладає свої пуски (ракет — ред.)", — каже Мусієнко.
На думку директора Центру військово-правових досліджень, через санкції Росія буде змушена призупинити використання гіперзвукової зброї, а також балістичних ракет (оскільки там наразі використовуються не останні розробки).
"Уже навіть Росія визнає, що для того, щоб розвивати в подальшому ракетну галузь, зокрема високоточну ракетну зброю, їм потрібно в майбутньому 1,5-2 роки, щоб переносити виробництво кудись — можливо, в Китай, або домовлятися з Китаєм, щоб продовжувати таку співпрацю і використовувати в їх виробництві в подальшому ракет і іншої зброї.
Хоча Китай теж треба зрозуміти: він співпрацює зі США у сфері мікропроцесів, чипів, тощо, і навряд чи буде поспішати до співпраці з Росією", — зазначає він.
Війна. Усі останні новини
Що відомо
- 19 квітня речниця Білого дому Джен Псакі підтвердила, що там працюють над новими санкціями щодо Росії через її вторгнення в Україну. Перш за все вони будуть спрямовані проти військово-промислового комплексу РФ.
- 21 квітня США розширили санкційний список щодо Росії. Нові обмеження націлені на компанії, що працюють у російській індустрії цифрової валюти. Також санкції запровадили проти бізнесмена Костянтина Малофєєва, якого звинувачують у фінансуванні "сепаратистської діяльності" в Україні, в тому числі на Донбасі та в Криму.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 57. Текстовий онлайн
Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!