Зеленський: Російські війська почали битву за Донбас

Зеленський: Російські війська почали битву за Донбас

Зеленський: Російські війська почали битву за Донбас
Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 18 квітня повідомив, що вже зараз можна констатувати, що російські військові почали "битву за Донбас".

"На сході та півдні нашої держави окупанти намагаються атакувати останнім часом трохи більш продумано, ніж це було раніше. Тиснуть, шукають слабке місце в обороні нашої держави, щоб знайти і зайти туди основними силами... Можемо констатувати, що російські військові почали битву за Донбас, до якої давно готувались... Скільки б туди не зганяли російських військових, ми будемо боротись і захищатись", — сказав Зеленський у вечірньому зверненні. Зеленський подякував військовим, які тримають оборону Харкова, Маріуполя, Донецької, Луганської областей.

"Нічого українського не віддамо, а чужого нам не треба", — додав президент.

Зеленський також відзначив, що російська армія не збавляє темпу використання ракет проти України, чим "демілітаризує" себе, адже поповнення ракетного потенціалу в умовах санкції є нереалістичним.

"Тобто російські ракетні удари призводять лише до одного – ракетної само-демілітаризації Російської Федерації. Схожий процес відбувається і з іншими російськими озброєннями. Виробляти нову артилерію, літаки, нові гвинтокрили, крейсери в умовах санкцій буде непідйомним завданням для Росії. Жодний із ракетних ударів не змінив для Росії ситуації якось принципово. Та й якщо оцінювати їх усі разом, то висновок буде – це стратегічна безглуздість", — відзначив президент.

Війна. Усі останні новини

Раніше глава ОП Андрій Єрмак повідомив, що почалася "друга фаза війни".

"Донбас. Почалася друга фаза війни, але скажу вам, вірте в ЗСУ", — зазначив він.

Що відомо

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 54. Текстовий онлайн

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

На початок