“Швидка” продовжує працювати цілодобово. У МОЗ пояснили, коли до хворого приїде "швидка"

“Швидка” продовжує працювати цілодобово. У МОЗ пояснили, коли до хворого приїде "швидка"

“Швидка” продовжує працювати цілодобово. У МОЗ пояснили, коли до хворого приїде "швидка"
. УНІАН

“Швидка” продовжує працювати цілодобово і виїжджає на виклики навіть під час комендантської години. Про це інформує пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

Проте пацієнтам слід пам’ятати умови, за яких слід викликати бригаду екстреної допомоги, зазначили в МОЗ.

  1. Телефонувати на номер 103 варто, коли йдеться про загрозу життю та здоров’ю людини. Про це можуть свідчити проблеми із диханням або його відсутність, критичні кровотечі.
  2. Диспетчер “швидкої” спілкується з абонентом і ухвалює рішення щодо подальших дій. Якщо є відповідні підстави, він направляє бригаду до пацієнта. Якщо ж таких підстав немає, то проконсультувати можуть телефоном.
  3. Рішення щодо необхідності госпіталізації ухвалює лікар бригади “швидкої” на основі наявних симптомів у конкретного пацієнта.
  4. Бойові дії ускладнюють роботу бригад екстреної медичної допомоги. Під час повітряної тривоги можлива затримка у виїзді бригади.
  5. В умовах активних бойових дій “швидка” може не виїхати за викликом. Йдеться про так звану “червону зону”, коли можливість надати медичну допомогу відсутня через інтенсивні обстріли.

“Тому громадянам варто бути уважними й не нехтувати сигналами повітряної тривоги, а за можливості евакуюватись із зон, де тривають інтенсивні обстріли. Адже перебуваючи у безпеці ви зменшуєте навантаження на лікарів та роботу екстрених служб”, — зазначили в МОЗ.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 54. Текстовий онлайн

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок