Виїзд з України за внутрішнім паспортом скасовано: у ДПСУ пояснили, чи є винятки

Виїзд з України за внутрішнім паспортом скасовано: у ДПСУ пояснили, чи є винятки

Ексклюзивно
Виїзд з України за внутрішнім паспортом скасовано: у ДПСУ пояснили, чи є винятки
. Українці у Кракові, 18.03.2022 / Фото: Getty Images

В Україні знову починає діяти норма, яка передбачає перетин меж країни лише за паспортом для виїзду за кордон, однак у певних випадках вихати буде можливо й за іншими документами.

Про це у коментарі Суспільному розповів речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

Як зазначив посадовець, порядок перетину державного кордону чітко регламентується законодавством.

"Є постанова уряду 57, яка регламентує перетин державного кордону. В тому числі, там визначено перелік документів, які дають право на перетин кордону. Так званого "внутрішнього паспорта громадянина України" серед того переліку немає", — зауважив Демченко.

За його словами, у перші тижні війни ДПСУ дозволяла громадянам виїзд і за іншими документами.

"Коли фактично на кордоні була гуманітарна катастрофа, були тисячі людей і транспортних засобів, які рятувалися від війни, Державна прикордонна служба у співпраці й за погодженням з країнами Європейського Союзу було прийнято рішення про пропуск громадян, в тому числі й за внутрішніми паспортами або іншими документами, за допомогою яких можна було ідентифікувати особу, оскільки на той час також не працювали належним чином сервісні центри, і людям було вкрай складно оформити ці документи", — пояснив речник.

Окрім того, невизначеною була ситуація щодо поширення зони ведення бойових дій.

Однак віднині громадяни України зможуть виїздити за межі держави лише за наявності паспорту для виїзду за кордон, за винятком окремих випадків.

"Тому від минулого тижня ми повертаємося до законодавства, яке регламентує перетин державного кордону, і просимо людей, щоб вони використовували й слідували через кордон, маючи закордонні паспорти", — наголосив речник.

Демченко зауважив, що для дітей порядок перетину кордону залишається спрощеним.

"В рішення уряду, які були внесені протягом минулого місяця, було додано, що діти можуть перетинати кордон або ж за паспортними документами, або ж за свідоцтвом про народження – ця норма залишається на даний момент", — розповів він.

Що ж стосується повнолітніх громадян, то вони зможуть перетнути кордон за внутрішніми паспортами лише в окремих випадках.

"Зокрема, таким правом дозволятиметься користуватись українцями, які їдуть з районів, де ведуться бойові дії, або якщо вони супроводжують людей з інвалідністю. Але це відбувається безпосередньо на кордоні, коли наші інспектори спілкуються з людьми, бачать їхню ситуацію; бачать, які документи у них є на руках", — пояснив речник ДПСУ.

При цьому в Україні зберігаються всі норми законодавства та домовленості, досягнуті до війни з іншими країнами, наприклад, щодо можливості в'їзду у Туреччину за ID-карткою.

"Але варто розуміти, що прямих рейсів в Туреччину у нас зараз немає. І, власне, слідувати транзитом через інші країни – ми не можемо стверджувати, що людина їде в ту країну, де діє норма", — підсумував Андрій Демченко.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 54. Текстовий онлайн

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок