Іноземні спецслужби двох країн — України та однієї з країн ЄС — нібито причетні до масових повідомлень про фальшиві мінування авіарейсів компанії Air Serbia, що сполучають Белград і Москву.
Як повідомляє сербське бюро "Радіо Свобода", про це 17 квітня заявив президент Сербії Александар Вучич.
Фальшиві мінування авіарейсів розпочалися в березні 2022 року. Вони призвели до затримок і зривів польотів, через що, стверджує Вучич, Air Serbia більше не заробляє на рейсі Белград-Москва. Але перевізник продовжує їх "із принципу".
Сербський президент стверджує, що перевірка виявила причетність до мінувань спецслужб України й "однієї з країн ЄС", але доказів на підтвердження своїх слів він не навів.
Востаннє рейс Белград-Москви мінували ввечері 17 квітня, коли літак був у повітряному просторі Словаччини. Але, як каже Вучич, пілот ніяк не відреагував на попередження, оскільки "знав, що воно фальшиве".
Читайте також: Сербська "Црвена Звєзда" відмовилася тримати прапор "Ні війні" перед матчем в Литві. Зал освистав їх
Що відомо
- Після початку вторгнення Росії в Україну Європейський Союз і деякі інші країни закрили свій повітряний простір для російських літаків. Сербія не приєдналася до цих санкцій і навіть на деякий час збільшила кількість перельотів, але пізніше під тиском Заходу змінила своє рішення.
- Сербія, яка має тривалі дружні відносини з Росією, відмовилася прямо засуджувати російське вторгнення в Україну. Водночас президент Александар Вучич обережно критикував рішення Путіна перейти на розрахунок за газ у рублях; також Белград голосував за призупинення участі Росії в Раді ООН з прав людини.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 54. Текстовий онлайн
Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!