У Харкові демонтували пам'ятник Жукову

У Харкові демонтували пам'ятник Жукову

Доповнено
У Харкові демонтували пам'ятник Жукову
t.me/hueviykharkov

Бюст радянському маршалу Георгію Жукову на проспекті у Харкові демонтували вранці 17 квітня.

Цю інформацію Суспільному підтвердила голова Адміністрації Немишлянського району Тетяна Топчій. За її словами, це зробили військові.

"Усе сталося миттєво, близько 11:00. Під’їхали дві машини з військовими. Зняли бюст, вивезли все кудись. Зараз все тихо, ми розбираємося", — сказала Топчій.

Хто саме демонтував пам'ятник, їй невідомо. У пресслужбі Харківської міської ради, яка не один рік поспіль виступала проти демонтажу пам'ятника та декомунізації проспекту, інформації Суспільному поки не надали.

Фото постаменту без Жукова опублікував Telegram-канал "ХХ". На ньому з'явився напис "Слава Україні" та національний герб.

Доповнено 11:53. Погруддя Жукову демонтував спецпідрозділ KrakenОкремий розвіддиверсійний підрозділ у складі однієї з військових частин Міноборони, до якого входять представники "Національного корпусу", повідомляє один з його лідерів Костянтин Немічев. На відео, опублікованому Немічевим, видно, як за допомогою трактора й вантажівки демонтують бюст, вивозять його з місця та викидають на смітник.

"Путін хотів справжньої декомунізації — він її отримав!" — написав Немічев.

Що відомо

  • Увічнення комуністичних діячів, до яких відноситься Георгій Жуков, суперечить закону, неодноразово заявляли в Українському інституті нацпам'яті.
  • В рамках декомунізації у Харкові проспект Жукова перейменували на проспект Григоренка. Міська влада на чолі з Геннадієм Кернесом, а потім Ігорем Тереховим повернула проспект Жукова. Громадськість виступила проти й кілька разів довела незаконність повернення проспекту Жукова у суді. Харківська міська рада оскаржувала.
  • Демонтувати пам'ятник Жукову у Харкові влада відмовлялася зокрема на підставі того, що він входив до переліку пам'яток. Водночас у 2019 році активісти домоглися того, що Експертна комісія Мінкультури з розгляду питань внесення об'єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України вирішила "не рекомендувати зазначений об'єкт до реєстру в зв'язку з тим, що він потрапляє під дію Закону України "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного режиму і заборони пропаганди їх символіки".
  • Противники увічнення радянського маршала знесли пам'ятник Жукова у червні 2019 року. Міська влада його відновила. Обговорення питання Жукова міською владою щоразу співпадало з виборами — парламентськими та місцевими.
На початок