Зеленський: в Україні розпочнеться програма відбудови житла. Що вона передбачає

Зеленський: в Україні розпочнеться програма відбудови житла. Що вона передбачає

Зеленський: в Україні розпочнеться програма відбудови житла. Що вона передбачає
. Володимир Зеленський, 12 квітня 2022 року. Фото: АР

Влада України розпочинає масштабну програму відбудови, яка передбачає забезпечення житлом усіх, хто його потребує. Вона триватиме в кілька етапів і продовжуватиметься й після завершення війни проти Росії.

Про це у вечірньому зверненні 16 квітня повідомив президент Володимир Зеленський.

"Зараз — історичний момент. Момент, коли ми можемо раз і назавжди вирішити багато застарілих проблем усього середовища нашого життя. Коли можемо зробити якісне міське планування там, де його не було. Можемо врахувати реальні транспортні потоки. Гарантувати енергозбереження, екологічність матеріалів, інклюзивність", — сказав він.

З урахуванням війни програма забезпечення житлом, яка почалася ще з 2021 року, буде поєднана з програмою енергомодернізації житла й охоплюватиме кілька етапів. На першому тимчасовим житлом мають забезпечити всіх переселенців, чиї будівлі були зруйновані.

"На другому етапі відновлюємо те, що окупанти намагалися знищити. Всі міста й громади, які постраждали. А на третьому етапі забезпечуємо житлом усіх тих, хто захищав чи захищає зараз державу, хто працював чи працює в інтересах суспільства, а власного житла так і не має", — додав президент.

За словами Зеленського, для реалізації проєкту Україна вже залучає провідних архітекторів, держави-партнери й міжнародних донорів.

Крім того, для увічнення подій війни Росії проти України влада розробляє низку ініціатив, зокрема "проєкт меморіального комплексу, який розповість історію зруйнованого мосту в Київській області, який з'єднував Ірпінь та Бучу з Києвом".

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • Український уряд планує викупити недобудовані та не введені в експлуатацію багатоквартирні будинки в 10 регіонах і добудувати їх, щоб забезпечити житлом десятки тисяч українців, які втратили домівки через війну.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 52. Текстовий онлайн

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок