ООН: 1982 цивільних загинули в Україні з початку війни

ООН: 1982 цивільних загинули в Україні з початку війни

ООН: 1982 цивільних загинули в Україні з початку війни
. Евакуація в Ірпені, 7 березня 2022 року. Фото: Emilio Morenatti / АР

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну станом на 15 квітня загинули щонайменше 1982 цивільних (зокрема 162 дитини), а не менш як 2651 — зазнали поранень (з-поміж них 256 дітей).

Про це повідомило Управління Верховного комісара ООН із прав людини.

Зокрема в Донецькій та Луганській області з 24 лютого не менш як 716 людей загинули й не менш як 1331 зазнала поранень. На підконтрольній уряду України території загинули 637 людей і 1040 зазнали поранень, а в межах самопроголошених "ЛДНР" — 79 і 291 відповідно.

Читайте також: Через агресію Росії в Україні загинули вже 198 дітей — ОГПУ

Більшість загиблих і поранених постраждали від вибухових снарядів із великим радіусом ураження, зокрема обстрілів із застосуванням важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, ракетних ударів і авіаударів.

В Управлінні Верховного комісара ООН із прав людини наголошують, що фактичні числа загиблих і поранених цивільних "значно вищі", оскільки інформація з місць бойових дій надходить із запізненням і вимагає підтвердження. Йдеться зокрема про такі міста, як Маріуполь, Ізюм, Бородянка, Буча тощо.

Станом на 13 квітня, за даними ООН, в Україні внаслідок бойових дій загинули щонайменше 1964 цивільних (зокрема 161 дитина), а не менш як 2613 — зазнали поранень (з-поміж них 252 дитини).

Читайте також: Зеленський: за час війни загинули до 3000 українських військових

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 52. Текстовий онлайн

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок