Районні лікарні Хмельниччини перепрофілюють у разі поширення коронавірусу

Районні лікарні Хмельниччини перепрофілюють у разі поширення коронавірусу

Районні лікарні Хмельниччини перепрофілюють у разі поширення коронавірусу

Хмельницька інфекційна лікарня стане першою, яку перепрофілюють для лікування хворих на коронавірусну інфекцію COVID-19 в разі потреби. Про це каже голова Хмельницької обласної державної адміністрації Дмитро Габінет.

«Зазначена лікарня на сьогодні має 40 місць в першу чергу для осіб яких можна розмістити у відповідних боксах тобто осіб які є ізольовані від інших. На другому етапі буде розгорнуто ще 50 місць, таким чином ми будемо мати 90 місць у Хмельницькій інфекційній лікарні. Далі наступний етап розгортання передбачає, що пацієнти, які не хворіють на коронавірус, але зараз проходять там лікування, будуть переводитися до Хмельницької ЦРЛ, до Ярмолинецької райлікарні, до Красилівської райлікарні і проходити там лікування. Весь персонал інфекційної лікарні, всі приміщення будуть залучені для надання допомоги корона вірусним хворим, це 200 ліжкомісць».

В разі, якщо лікарня буде переповнена, планують розгорнути палати в інших лікувальних закладах, каже Дмитро Габінет.

«Мова йде передусім про Дунаєвецьку лікарню, мова йде про Славутську лікарню районну, куди будуть доставлятися особи хворі на коронавірусну інфекцію. Після них буде розгортатися Городоцька лікарня, Шепетівська лікарня, і так далі. Ми забезпечуємо поетапно в черговості розгортання кожну з цих лікарень».

Дмитро Габінет додає, що Хмельниччина має достатню кількість апаратів штучної вентиляції легень для тих 5 відсотків хворих, яким знадобиться інтенсивна терапія в разі інфікування вірусом COVID-19.

«Якщо ми будемо говорити про Хмельницьку інфекційну лікарню, то на сьогодні там є 6 апаратів ШВЛ. Планом перепрофілювання передбачено перебазування ще 3 апаратів з Хмельницької обласної лікарні, також апаратів з протитуберкульозного диспансеру та госпіталю ветеранів війни. Таким чином, там на перший період може бути розгорнуто 12 апаратів ШВЛ».

Читайте також: «Залишилось ще трошки»: коли у Хмельницькому діагностуватимуть COVID-19

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди