"Міни всюди, наші підриваються. Війна цілодобова, але й відпочиваємо". Щоденник буковинця з війни

"Міни всюди, наші підриваються. Війна цілодобова, але й відпочиваємо". Щоденник буковинця з війни

"Міни всюди, наші підриваються. Війна цілодобова, але й відпочиваємо". Щоденник буковинця з війни
Суспільне Буковина

Буковинець, який за власним бажанням пішов на фронт, написав продовження свого щоденника з війни. Майже три тижні тому він розповів Суспільному, яким був місяць першої лінії на Київщині. Тоді там тривали бої.

Зараз він перебуває на другій лінії. Каже, важливо пояснити людям, що війна цілодобова. Але солдати не працюють цілодобово, бо мають відновлювати сили. Військовий розповів про свої обов'язки тепер та те, що допомагає справлятися з емоціями. Ми публікуємо розповідь чоловіка прямою мовою.

Були на першій лінії три тижні, тепер — на другій

Ми чекаємо наступу у будь-який момент з боку Білорусі та Росії. Постійно тренуємось на полігонах — обстрілюємо різну зброю. Також евакуюємо людей: вивозимо з сіл в інші містечка, забезпечуємо їжею, все купуємо. Знаходимо потрібне, якщо не можуть знайти волонтери, звертаємось просто до народу. Їздимо у локації до наших хлопців, щоб привезти допомогу, зокрема медичну. Нам її багато передали.

Крім цього, чергуємо. Чергуємо по лісах, блокпостах й інших локаціях.

Водночас багато наших підриваються на мінах. Міни всюди. Відійшов покурити чи в туалет — підірвався.

Двоє лікарів за останній місяць тут зробили 150 операцій. Лише один з них хірург, інший терапевт. Один місцевий, один і з заходу України. Працюють цілодобово, їм дуже велика шана.

Гроші, психологи та оркестр. Багато роблять, щоб підіймати бойовий дух

Нещодавно з концертом приїжджав оркестр однієї з бригад. Нам підіймав бойовий дух, місцевим — настрій. Також тамтешнім роздавали гуманітарну допомогу, повітряні кульки та морозиво. Ми навіть знайшли квіти, а це було практично нереально. Роздавали тюльпани дівчатам та дітям.

Ще два тижні тому взагалі нікого не було видно, а прилавки магазинів — порожні. Машин не було, в центрі — жахи. Зараз є навіть маленькі затори. В магазинах — черги, усі продукти є, навіть смаколики. Можна знайти все і це тішить.

Виплати та премії від держави є, як і обіцяв президент Зеленський. Хтось отримує більше, хтось менше — залежно від кількості проведених днів на першій лінії. Це підіймає бойовий дух і всі задоволені. Бачимо, що гроші надсилають дружинам, дітям.

Багато хто одружується, зізнається в коханні. Хтось знаходить коханих на війні, в містах, де вони працюють і де спілкуються серед військових. У нас нормальне життя — хочемо все встигати.

Хлопці також грають футбол. Знайшли місця, купили м'ячі. Також смажимо шашлики, шукаємо позитив. Війна війною, а обід за розкладом. І концерт також за розкладом.

І, звичайно, психолог працює, щоб хлопці не падали духом. Є банька, душові та умови. А якщо поруч немає, то їздять люди, які запрошують в ресторани, будинки, щоб хлопці відновились.

Читайте також

"Довкола руки, ноги, органи. Не розумієш, де своє, а де чуже". Щоденник буковинця з війни

Що відомо

  • 24 лютого в Україні оголосили воєнний стан та загальну мобілізацію. Це зробили після того, як президент РФ Путін оголосив про проведення "спецоперації" в Україні та ввів війська на територію країни.
  • 27 лютого президент України Володимир Зеленський сказав, що військовим підвищать зарплату до ста тисяч гривень на місяць.
  • ООН назвала Україну "однією з найбільш замінованих країн світу". Українські сапери та рятувальники щодня знешкоджують від 2 до 6 тисяч снарядів та мін.

Читайте нас у Telegram: головні новини Буковини

Станьте частиною Суспільне Буковина: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок