"Дух наш незламний": рятувальник із Полтавщини Ігор Гетало, який отримав поранення у Дніпрі

"Дух наш незламний": рятувальник із Полтавщини Ігор Гетало, який отримав поранення у Дніпрі

"Дух наш незламний": рятувальник із Полтавщини Ігор Гетало, який отримав поранення у Дніпрі
Фото: Суспільне Дніпро

Рятувальник із Полтавщини Ігор Гетало, який під час роботи у Дніпрі потрапив під обстріл, нині перебуває у травматологічному відділенні лікарні. Про своє самопочуття та стан колег він розповів Суспільному.

Рятувальник Ігор Гетало жив та працював у Полтаві, а торік переїхав у місто Дніпро. Нині він четверту добу перебуває в одній із лікарень. 10 квітня разом із колегами гасили пожежу в аеропорті Дніпра після ракетного обстрілу. Коли рятувальники працювали на місці, російська армія завдала ще одного удару.

"Ця пожежа, в принципі, не викликала ніяких таких турбувань, тому що це була звичайна пожежа після ракетного удару. Але, на жаль, ніхто не міг подумати, що наш ворог, ця падлюка, по рятувальниках з неба повторно запустить ракету. На мою думку, це була цілеспрямована атака безпосередньо на працівників ДСНС. Тому що з нами поруч не було ні військових, нікого", – згадує день обстрілу Ігор Гетало.
«Дух наш незламний»: рятувальник із Полтавщини Ігор Гетало, який отримав поранення у Дніпрі
Ігор Гетало під час гасіння пожежі в одному з житлових будинків. Фото: із Facebook-сторінки І.Гетала

Раніше розповідав , що вибух стався приблизно за 7 метрів від місця, де перебував рятувальник. Крім нього, травмовані ще п’ять його колег.

"Ми всі отримали осколкові поранення, контузії, трішки барабанні перетинки щось не чують. Але це все заживе. Почуваємо ми себе, як сказати? Сказати, що добре, – то це, мабуть, трошки неправду сказати. Ми вже в стаціонарному травматологічному відділенні. Нам проводять певні хірургічні маніпуляції. В мене особисто на завтра (14 квітня – ред.) якась невеличка операція запланована, але вона не така страшна, не така серйозна", – говорить Ігор Гетало.

За його словами, серед усіх шести рятувальників найбільше травмувало речницю ДСНС Дніпропетровщини Євгенію Дудку. Вона нині у стабільному, але тяжкому стані перебуває в реанімації. Жінка при свідомості, з нею Ігор спілкувався телефоном.

"Вже була не одна операція, вже з її тіла дістали не один осколок, на жаль. Я особисто ці фото бачив, то така жменя здорова цих металевих ворожих осколків".
«Дух наш незламний»: рятувальник із Полтавщини Ігор Гетало, який отримав поранення у Дніпрі
Ігор Гетало та Євгенія Дудка. Фото із Facebook-сторінки Є.Дудки

Ігоря Гетала у лікарні навідують знайомі та колеги, а ще, каже, люди висловлюють слова підтримки йому та колегам у соцмережах і дзвінках.

"Уже зараз є можливість взяти в руки телефон і відповідати на повідомлення. У перші дні було трішки тяжкувато. Без допомоги наших людей, на жаль, було б, мабуть, тяжко. Допомагають всі – і простим словом, і фінансово"

Для поранених рятувальників і, зокрема, Євгенії Дудки нині збирають гроші на лікування та реабілітацію, говорить Ігор Гетало.

"Бойовий дух наш незламний. Все одно ми в найближчий час дуже розраховуємо на те, що наші рани загояться, і ми знову станемо до строю".

Що відомо:

  • Ігор Гетало – 30-річний рятувальник із Полтавщини. До Дніпра він переїхав восени 2021-го.
  • Під час роботи на Полтавщині, зокрема, гасив вогонь у колишній будівлі дворянського зібрання та їздив із колегами ліквідовувати пожежу у лісах Чорнобиля.

Читайте також:

Вибір редакції

На початок