На Хмельниччині розпочинає роботу освітній хаб

На Хмельниччині розпочинає роботу освітній хаб

На Хмельниччині розпочинає роботу освітній хаб
Ілюстративне фото

На Хмельниччині розпочинає роботу освітній хаб, у якому переселенці та жителі області зможуть опанувати нові професії. Усі послуги, які надаватимуться в освітньому хабі будуть безкоштовні.

Про це повідомив заступник голови Хмельницької обласної військової адміністрації Володимир Юр'єв.

За його словами, з початку війни Хмельницька область прийняла понад 137 тисяч вимушених переселенців.

“Маємо розуміння, що всі ці люди повинні надалі мати можливість знайти роботу та самостійно утримувати свої родини. Також хочемо допомогти і нашим землякам, які через війну втратили роботу. Саме з такою метою започатковуємо наш освітній хаб, який стане тією платформою, що дозволить як визначитися з новою професією, так і здобути її", - каже посадовець.

Директорка обласного департаменту освіти, науки, молоді і  спорту Дарія Басюк розповіла, що в межах освітнього хабу загалом будуть доступні 12 видів послуг. Це і ІТ-спеціальності, робітничі професії, як то швачка, кравець, електрозварник, кухар, електромеханік, слюсар, оператор телекомунікаційних послуг.

"Окремий напрямок підготовки – навчання практичним вмінням створення виробів ручної роботи: флористика та дизайн подарунків, акварельний живопис, вишивка, плетіння, ландшафтний дизайн. Зокрема, тут можна буде пройти тестування за допомогою штучного інтелекту, яке допоможе визначити здібності та схильність до тих чи інших професій, отримати психологічні та профорієнтаційні консультації і, обравши напрямок, пройти відповідне навчання", - розповіла Дарія Басюк.

Додає, навчання буде відбуватися на базі закладів профтехосвіти області.

“Долучитися до навчання в освітньому хабі дуже просто – потрібно лише зареєструватися. Для цього потрібно заповнити відповідну форму за посиланням або зателефонувати 096 203 28 02. Додаткову інформацію можна знайти на сайті обласного департаменту освіти, освіти, науки, молоді і спорту”, - зазначила посадовиця.

Що відомо

  • Перший освітній хаб створили на Хмельниччині. Розташований він у приміщені Хмельницького політехнічного коледжу.
На початок