Президент Володимир Зеленський відмовився зустрітися у Києві із президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром через його тісні зв'язки з Росією. Разом з тим до України запросили федерального канцлера Німеччини Олафа Шольца.
Як повідомляє Bild, Штайнмаєр виявив бажання відвідати Україну разом з урядовими делегаціями інших країн Європейського Союзу 13 квітня. Попри це Володимир Зеленський відмовився від зустрічі.
"Ми всі знаємо про тісні зв'язки Штайнмайєра з Росією, які також були відзначені формулою Штайнмайєра. Зараз йому не раді в Києві. Подивимося, чи це зміниться", — розповів Bild неназваний український дипломат.
Як зазначають журналісти, зокрема, президенту Німеччини закидають зв’язки із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Штайнмайєр також був активним прихильником зведення російського газопроводу "Північний потік - 2" і вважається архітектором дружньої політики федерального уряду Німеччини щодо Росії політики.
При цьому Штайнмаєр підтвердив, що хотів відвідати Київ.
"Я був готовий до цього. Але, очевидно, мушу визнати, що у Києві цього не хотіли", — зауважив політик.
Водночас посол України у Німеччині Андрій Мельник повідомив, що українська влада запросила федерального канцлера Олафа Шольца для обговорення допомоги Німеччині з постачанням важкого озброєння, інформує. Spiegel
"Ми також повідомили, що президент та уряд були б раді вітати у Києві канцлера Олафа Шольца. Президент сподівається на це", — сказав посол.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну. День 48. Текстовий онлайн
Міноборони не виключає використання фосфорних боєприпасів у Маріуполі
Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!