Війна в Україні вдвічі знизить темпи зростання світової торгівлі – СОТ

Війна в Україні вдвічі знизить темпи зростання світової торгівлі – СОТ

Війна в Україні вдвічі знизить темпи зростання світової торгівлі – СОТ
З відкритих джерел

Криза, спровокована агресією Росії проти в України, у 2022 році знизить зростання світового ВВП до рівня 3,1% замість очікуваних 3,7%.

Про це йдеться у дослідженні, оприлюдненому на сайті Світової організації торгівлі (СОТ).

У ньому зазначається, що набагато гіршими будуть наслідки для світової торгівлі – якщо наприкінці минулого року СОТ прогнозувала її зростання у 2022 році на 4,7%, то після перегляду прогнозу – до 2,4-3%.

"Більшість страждань і руйнувань відчуває на собі народ України, але витрати, пов’язані зі скороченням торгівлі та виробництва, швидше за все, відчують люди по всьому світу через зростання цін на продукти харчування та енергоносії та зменшення доступності товарів. експортується Росією та Україною", – йдеться у дослідженні.

У СОТ зазначають, що хоча частки РФ та України у загальному світовому виробництві та торгівлі відносно невеликі, проте обидві країни є важливими постачальниками основних товарів, зокрема харчових продуктів та енергоносіїв.

Війна — усі останні новини

Що відомо

  • 21 березня міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан заявив, що військова агресія Росії проти України може порушити глобальні ланцюжки постачання зернових та спровокувати продовольчу кризу.
  • Європейський банк реконструкції і розвитку очікує, що у 2022 році ВВП України знизиться на 20%, однак почне відновлюватись вже у 2023-му за умови припинення вогню у найближчі два місяці.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну. День 48. Текстовий онлайн

Таких страждань не було з часів Другої світової: Кислиця звинуватив РФ у геноциді українців

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок