Перший за століття зовнішній дефолт Росії виглядає майже неминучим. Про це пише Bloomberg, аналізуючи черговий невтішний для фінансів РФ тиждень.
По-перше, зазначає видання, казначейство припинило виплати доларових боргів із рахунків Росії в американських банках, посиливши свої обмеження. Потім Росія порушила умови двох облігацій, виплативши інвесторам рублі замість доларів.
Це наблизило Росію ще на крок ближче до дефолту, пише Bloomberg. За даними видання, дефолт наближається відтоді, як Росія вторглася в Україну в лютому, а США та інші партнери застосували санкції щодо російських банків, компаній та олігархів. Замороження валютних резервів центрального банку вилучило Росію зі світової фінансової системи, зробивши її країною з найбільшими санкціями за лічені дні, пише видання.
Згідно з останніми даними ICE Data Services, РФ має великі проблеми з облігаціями, а ситуація зі страхуванням боргу дає підстави вважати, що майже на 90% дефолт відбудеться цього року.
Востаннє дефолт у Росії відбувся у 1998 році, але це був дефолт за внутрішнім боргом. Останній дефолт із зовнішнього боргу був після революції 1917 року. S&P заявила в суботу, 9 квітня, що оголосила Росію країною із вибірковим дефолтом після того, як 4 квітня вона використала рублі для платежів за доларовими облігаціями.
Все ще залишається невизначеність щодо того, що буде далі, пише Bloomberg. Доларові облігації, які обслуговувалися в рублях цього тижня, мають 30-денний пільговий період. Це дає час міністру фінансів РФ Антону Сілуанову знайти обхідний шлях або висунути свій аргумент, що це не дефолт, оскільки платіж технічно було здійснено .
"Західні країни всіляко намагаються змусити Росію оголосити дефолт", — сказав Сілуанов державній службі новин ТАСС цього тижня. Він також додав, що Росія використовуватиме “інші механізми” для здійснення платежів.
Тим часом фінансовий світ чекає офіційного рішення щодо того, чи відбувся дефолт.
Що таке дефолт
Дефолт настає, коли позичальник не в змозі проводити своєчасні виплати за борговими зобов'язаннями або виконувати інші умови договору позики. Цим терміном позначають будь-які види відмови від боргових зобов'язань. Як правило, йдеться про відмову центрального уряду або муніципальної влади від своїх боргів. У наслідку очікується відтік інвестицій, знецінення національної валюти і зубожіння населення.
Що відомо
- ЄС затвердив п'ятий пакет санкцій проти Росії. У ньому, зокрема, йдеться про заборону будь-яким російським та білоруським автотранспортним підприємствам перевозити вантажі автомобільним транспортом в межах ЄС, у тому числі транзитом. Винятки становлять низка продуктів, таких як фармацевтична, медична, сільськогосподарська та харчова продукція, включаючи пшеницю, а також для автомобільного транспорту в гуманітарних цілях.
- У рамках п'ятого пакету санкцій через військову агресію Росії проти України ЄС запровадив обмежувальні заходи щодо 217 фізичних та 18 юридичних осіб. Про це повідомляється на сайті Ради ЄС. Серед фізосіб, зокрема, доньки президента РФ Володимира Путіна. Серед 18 юросіб, які потрапили під санкції, — чотири великі російські банки (Банк "Открытие", Новикомбанк, Совкомбанк і ВТБ).
- Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Євросоюз готує нову хвилю санкцій проти Росії, а також надасть Україні фінансову допомогу на закупівлю зброї. Про це вона сказала на спільному з президентом України Володимиром Зеленським брифінгу у Києві 8 квітня.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 46. Текстовий онлайн
Що для РФ санкції США і чи може Європа зараз відмовитись від російського газу — відповідає Милованов
Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!