Протягом перших 40 днів війни в Україні європейські країни заплатили за російські енергоносії 37 мільярдів євро.
Про це у Telegram повідомив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.
"37 млрд євро для РФ за енергоносії. Такий, на жаль, обсяг участі європейських партнерів у співфінансуванні війни. Мало того, що Україна об'єктивно не мала такого обсягу озброєнь, як країна-агресор, так ще й кожного дня росіяни отримують прямі об'ємні платежі від європейців для фінансування додаткових поставок ракет і снарядів на поля бою", — написав Подоляк.
За його словами, така позиція європейських партнерів стимулює Росію до розширення воєнних дій в Україні, до більш масового знищення українців, на окопування та перехід до "війни на тривале виживання".
Радник глави ОП додав, що це відбувається паралельно із "недопрацьованими санкціями" проти РФ.
"Немає реального відключення від SWIFT ключових російських банків, немає тотального арешту майна членів керівної партії "єдина росія", немає прямого та непрямого ембарго на енергоносії", — додав він.
Війна. Усі останні новини
Що відомо
- Німеччина та Франція заявили про готовність припинити імпорт російської нафти набагато раніше, ніж планувалося на початку.
- Уряд Естонії вирішив повністю припинити імпорт природного газу з Росії до кінця 2022 року на тлі вбивств російськими військовими мирних українців у Бучі.
- 7 квітня Європейський парламент підтримав резолюцію про заклик до повного і негайного ембарго на імпорт російських енергоносіїв: нафти, газу, вугілля та ядерного палива.
- 6 квітня країни-члени ЄС підтримали пропозицію Брюсселя щодо заборони імпорту вугілля з Росії, її офіційне схвалення очікується до п’ятниці. За даними The Wall Street Journal, посадовці ЄС та деякі країни-члени також закликають вжити заходи щодо скорочення імпорту нафти з Росії, але ці ідеї продовжують наштовхуватися на опір з боку Німеччини та деяких інших країн, кажуть дипломати.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 45. Текстовий онлайн
Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!