Президент Володимир Зеленський заявив, що ненавидить Росію, однак вбачає, що ключі до миру можна здобути лише у переговорах з Володимиром Путіним.
Про це президент розповів в інтерв'ю для Bild.
"Так, я ненавиджу Росію, російських солдатів. Коли я бачу ці образи перед очима. Убитих дітей без ніг, без рук. Це сум, це жах", – розповів Зеленський.
Зеленський сказав, що як батько в такі моменти думає про батьків загиблих дітей – вони не переживуть разом такі моменти як випускний або весілля. Однак, за словами президента, ідея провести прямі переговори з Володимир Путіним актуальна і сьогодні, навіть після військових злочинів у Бучі та Краматорську.
"Сьогодні в України немає іншого вибору, окрім як сісти за стіл переговорів. А в Росії немає іншої сили, щоб зупинити цю війну. Лише він (Путін, - ред.) один вирішує, коли закінчиться ця війна", – заявив Зеленський.
Що відомо
- Під час перемовин у Стамбулі 29 березня Україна запропонувала нову систему гарантій безпеки — міжнародний документ з конкретним механізмом, який мають підписати країни-гаранти.
- Країнами-гарантами можуть стати Велика Британія, КНР, Польща, США, Франція, Туреччина, Німеччина, Канада, Італія, Ізраїль та Росія. До договору зможуть приєднатися й інші країни; умова — країни не мають заперечувати вступу України до ЄС, а навпаки, сприяти цьому.
- 30 березня, влада Німеччина заявила про готовність стати гарантом безпеки України в межах її майбутнього мирного договору з Росією.
- Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив про загальну принципову готовність його країни стати одним з гарантів безпеки для України.
- Сполучені Штати та їхні союзники зважують, як Захід може надати Україні альтернативні гарантії безпеки, якщо вона відмовиться від своєї заявки на членство в НАТО як поступку Росії для припинення війни.
- Голова української делегації на переговорах з РФ, лідер парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив про фіналізацію підготовки Договору щодо гарантій безпеки для України. Він також розповів, що Росія, попередньо, погодила усі пункти проєкту Договору, окрім позицій України по Криму.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 45. Текстовий онлайн
Розстріляний пам'ятник Шевченку, знищені багатоповерхівки. Як виглядає Бородянка після військ РФ
Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!