Анна Музичук відреагувала на непідписання листа про відсторонення Росії та Білорусі у шахах

Анна Музичук відреагувала на непідписання листа про відсторонення Росії та Білорусі у шахах

Анна Музичук відреагувала на непідписання листа про відсторонення Росії та Білорусі у шахах
Ukrainian Chess

Відповідь-звернення від сестер Музичук.

Українська шахістка Анна Музичук відреагувала на інформацію Львівської обласної шахової федерації про те, що вона разом з сестрою Марією відмовилися підписувати лист про відсторонення російських та білоруських шахістів від змагань. Відповідне звернення Анна опублікувала на своїй сторінці у Facebook.

Відповідно до коментаря для Суспільне Спорт Назара Фірмана, віцепрезидента ЛОШДЛьвівська обласна шахова федерація , сестри Музичук - єдині представниці федерації, що не підписала такого листа. Свою позицію, за словами Фірмана, вони мотивували тим, що "спорт поза політикою", не всіх росіян та білорусів потрібно відсторонювати.

Читайте також: Сестри Музичук не підписали лист до ФІДЕ про усунення Росії і Білорусі. Їх виключають з федерації

Суспільне Спорт зверталося за коментарем до Анни Музичук, але відповіді не отримало. Однак у своєму зверненні Музичук відповідає на аргументи представника ЛОШД.

Позиції Анни Музичук спільно з Марією Музичук у зверненні:

  • Назвали "напівправдою" непідписування листа-звернення

"Те, що ми відмовилися підписувати ці листи є, напівправдою. Нам надіслали тексти листів, зміст яких був практично ідентичним. Ми двічі хотіли внести свої пропозиції та рекомендації, які могли б зробити ці листи та вимоги більш ефективними. Проте нам двічі відповіли, що «або ви підписуєте листи з таким формулюванням, або ніхто ніяких змін вносити не буде». І це, незважаючи на те, що лист ФШУ не приніс бажаних результатівПерший лист ФШУ з наміром відсторонити Росію та Білорусь від змагань не був задоволений ФІДЕ, саме про нього йде мова у позиції Музичук.".

  • Хотіли змінити пункт про відсторонення для спортсменів, що висловили свою позицію щодо війни

"3-го березня провідні російські шахісти та шахістки написали відкритого листа Путіну, в якому засудили агресію Росії проти України та вимагали негайно закінчити війну. Серед тих, хто підписали цей лист - члени національної збірної команди Росії, олімпійські чемпіонки, чемпіони та чемпіонки світу та Європи. Чи правильною є вимога щодо відсторонення всіх шахістів, включаючи тих, які підтримують Україну? Ми вважаємо, що коректніше або робити виняток для цих шахістів/шахісток, або ж виключати всіх, але тільки на період війни".

  • Хотіли ініціювати відсторонення Росії та Білорусі від командних турнірів

"Додатково, чого не було в оригінальному листі, ми ініціювали відсторонення російських та білоруських шахістів та шахісток від командних змагань. Ми вважаємо, що держави Росія та Білорусь не мають морального права бути представленими на міжнародних змаганнях".

  • Питання щодо усунення росіянина Дворковича від посади президента ФІДЕ переадресувати на МОК

"Ми пропонували, щоб ця вимога від ФШУ адресувалась конкретно МОК (Міжнародному олімпійському комітету). Адже сьогодні росіянин не керує жодною міжнародною спортивною федерацією".

Також у зверненні сестри Музичук назвали Росію агресором та закликали повністю відсторонити шахістів (-ок), які підтримують Росію у війні проти України.

Однак не вказано, чи підтримують вони відставку росіянина Дворковича з посади президента ФІДЕ.

Повний текст звернення - тут.

Що відомо

  • 32-річна Анна Музичук - 3-разова чемпіонка світу з шахів. Звання гросмейстерки вона отримала у 2012 році.
  • 29-річна Марія Музичук - ексчемпіонка світу з шахів. Звання гросмейстерки вона здобула у 2015-му.
  • Анна та Марія Музичук кваліфікувалися до турніру претенденток ФІДЕ, який має визначити суперницю чемпіонки світу з шахів.
Читайте також: Дві українські шахістки кваліфікувалися в Турнір претенденток-2022 за чемпіонство світу
Категорії
ФутболЛегка атлетикаУсик - Джошуа 2Збірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонТенісКомандні види спортуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо