Податківці Хмельниччини, через воєнний стан, втратять 1,4 мільярдів гривень податків у рік

Податківці Хмельниччини, через воєнний стан, втратять 1,4 мільярдів гривень податків у рік

Податківці Хмельниччини, через воєнний стан, втратять 1,4 мільярдів гривень податків у рік
Фото: Суспільне Миколаїв

Через пільги, надані для підприємців зі сплати податків під час воєнного стану, податківці Хмельниччини понесуть втрати у розмірі 1,4 мільярди гривень від запланованого об'єму податкових надходжень у 2022 році.

Про це Суспільному розповіла керівниця Хмельницького обласного управління Державної податкової служби Ірина Зленко.

«Для підприємців введення пільг зі сплати єдиного податку, ПДВ та податку на прибуток - це дуже вигідне. Для податківців, щодо платежів, це фактично втрати в 1 мільярд 400 мільйонів гривень на рік, тому що ПДВ і податок на прибуток не буде сплачуватись поки що в тих об’ємах, які ми прогнозували отримати», - каже Ірина Зленко.

Зі слів чиновниці, на період воєнного стану існує мораторій на перевірки підприємців, але податкова служба, незважаючи на обмеження, може проводити фактичні перевірки.

«Ми їх будемо проводити. Ми будемо проводити аналітику роботи підприємств роздрібної торгівлі, тому що, на превеликий жаль, мають місце факти штучно завищених цін. Не багато, я не скажу, що це має якийсь систематичний характер, але вони є», - говорить керівниця обласного управління Державної податкової служби.

Що відомо

  • Підприємці роздрібної торгівлі, виробники й продавці товарів, а також підприємці, в яких є наймані працівники, які належать до І-ІІ групи платників податків, на період воєнного стану мають право не сплачувати єдиний податок.
  • Платники податків ІІІ групи – фізичні особи-підприємці з доходом не більше 10 мільярдів на рік на період воєнного стану сплачують 2% податку від прибутків. Також вони звільняються від сплати податку на додану вартість.
На початок