Жителів Ізюма на Харківщині російські окупанти примусово вивозять на територію РФ — Денісова

Жителів Ізюма на Харківщині російські окупанти примусово вивозять на територію РФ — Денісова

Жителів Ізюма на Харківщині російські окупанти примусово вивозять на територію РФ — Денісова
. Фото: Фейсбук Людмили Денісової

Жителів тимчасово окупованого Ізюма на Харківщині російські окупанти примусово вивозять на територію РФ. Про це повідомила Уповноважена Верховної ради з прав людина Людмила Денісова.

“Ворог створює фільтраційні табори та коридори, через які депортує українських громадян до Росії”, — написала Денісова у Facebook.

За її словами, така тактика використовується російськими військами не вперше. Після доведення міста до критичної ситуації російські військові пропонують умовний коридор до РФ, нібито для порятунку людей, не залишаючи людям жодного вибору.

“Наразі російські ЗМІ рапортують, що з території України ними вивезено 615 тисяч осіб, з яких 121 тисяча дітей”, — повідомила омбудсманка.

Таке поводження з мирним населенням є злочином проти людяності та військовим злочином, визначеними Римським статутом міжнародного кримінального суду, наголосила Денісова.

Вона нагадали, що Європейська конвенція про захист прав людини та основоположних свобод гарантує, що ніхто не може бути висланий з території держави, громадянином якої він є.

“Стаття 7 Римського статуту Міжнародного кримінального суду ООН кваліфікує “депортацію або насильницьке переміщення населення” як злочин проти людяності, що тягне за собою міжнародну кримінальну відповідальність”, — написала Денісова.

Уповноважена Верховної ради з прав людина закликала Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну та експертної місії, створеної державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму, врахувати наведені нею факти військових злочинів та порушення РФ прав людини в України.

Що відомо

  • З тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей масово примусово вивозять жінок та дітей на територію РФ, повідомляє Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Читайте також

Війна Росії в Україні. День 41. Текстовий онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок