“Мусив зробити все правильно”. Рятувальник з Дніпра розказав про роботу ДСНС у Харкові

“Мусив зробити все правильно”. Рятувальник з Дніпра розказав про роботу ДСНС у Харкові

“Мусив зробити все правильно”. Рятувальник з Дніпра розказав про роботу ДСНС у Харкові
Рятувальник з Дніпра Вадим Лопатниченко. Фото: Суспільне

Вадим Лопатниченко був у складі загону рятувальників Дніпропетровщини, що відправився ліквідувати наслідки обстрілів Харкова російськими військами. 30 березня він разом з колегами повернувся до Дніпра. З ним поспілкувалися кореспонденти Суспільного.

Двадцять рятувальників Дніпропетровщини направилися до Харкова 6 березня, щоб розбирати завали і діставати людей, які опинилися під ними через російські обстріли. У складі зведеного загону поїхав і Вадим Лопатниченко. Чоловік розповідає: вирішив їхати добровільно. “Зараз люди скрізь потрібні, роботи дуже багато. Погодився і поїхав”, – говорить він.

Вадим каже: діставали людей з-під руїн житлових будинків, гуртожитків, військових казарм поблизу центру. Під час їхньої роботи обстріли не вщухали, проте загін повернувся додому без втрат.

“Мусив зробити все правильно”. Рятувальник з Дніпра розказав про роботу ДСНС в Харкові
Загін рятувальників Дніпропетровщини, який виконував завдання у Харкові. Пресслужба ДСНС у Дніпропетровській області

“Страх присутній обов’язково. Але я думав тільки про те, щоб робити все правильно і не підводити своїх товаришів по службі, командирів. Тому що розумів, що на тому місці потрібно працювати на повну, виконувати своє завдання на 100 відсотків”, – згадує Вадим.

На службу до ДСНС він прийшов влітку минулого року. Каже: це був поклик душі. Досвіду з ліквідації наслідків обстрілів раніше не мав. За словами Вадима, під час виконання завдання у Харкові складно було не стільки фізично, скільки морально.

“Це горе. Позитив там відсутній. І напевно, це було складно – сприймати картинки, які ми бачили, і сприймати цю всю ситуацію в реальності. Не в кіно, не в книгах, а в реальному житті”, – говорить Вадим.

Читайте також

- Рятувальники Дніпропетровщини виїхали ліквідувати наслідки обстрілів у Києві

- Рятувальники Дніпропетровщини застерігають мешканців щодо небезпеки мін та снарядів

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок