В Івано-Франківську створять відеоматеріали для кризової самодопомоги

В Івано-Франківську створять відеоматеріали для кризової самодопомоги

В Івано-Франківську створять відеоматеріали для кризової самодопомоги
Фото: Pexels/CoWomen

В Івано-Франківську волонтерський штаб при молодіжній раді планує створити відеоматеріали, в яких психологи допомагатимуть людям пережити війну та радитимуть, як подбати про свій емоційний стан. Про це Суспільному розповіла волонтерка Ірина Сеник.

За її словами, психолог має простою мовою пояснити, що відбувається з людиною і як вона може собі допомогти.

"З одного боку таких матеріалів зараз дуже багато, але хочеться чогось короткого і якісного. Тому ми хочемо створити короткі відео на три хвилини із чіткими та влучними порадами про актуальні проблеми", — каже Ірина Сеник.

Попередньо відео публікуватимуть раз у тиждень.

"Такий час, що важко щось спланувати. Але ми вже почали збирати інформацію про найпоширеніші запити, щоб організувати роботу", — розповідає Ірина Сеник.

Психолог-практик Ігор Огданський каже, робота спеціалістів в цій галузі змінила напрямок і профіль, адже є велика потреба у наданні кризової допомоги.

"Найчастіше люди звертаються із підвищеною тривожністю, порушенням сну та апетиту, погіршенням емоційного й фізичного самопочуття та проблемами із запам’ятовуванням", — розповідає психолог.

З його слів, люди, які були в ситуаціях, що загрожували життю — при обстрілах, вибухах, звертаються із наслідками сильного стресу. Ігор Огданський каже, якщо оперативно не надати допомогу, то надалі може розвинутися посттравматичний стресовий розлад.

"Важливо навчитися долати стрес. Насамперед змінювати емоційну активність на когнітивну, робити фізичні, дихальні вправи та "заземлення". Для батьків важлива емоційна саморегуляція, адже діти дошкільного віку орієнтуються на емоційний стан дорослих і копіюють їх", — каже Ігор Огданський.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок