Громади, які приймають переселенців, можуть отримати компенсацію за комунпослуги: пояснюємо алгоритм

Громади, які приймають переселенців, можуть отримати компенсацію за комунпослуги: пояснюємо алгоритм

Громади, які приймають переселенців, можуть отримати компенсацію за комунпослуги: пояснюємо алгоритм
Фото: Суспільне Карпати

Громади, які безкоштовно приймають вимушених переселенців, можуть отримати компенсацію за комунальні послуги з державного бюджету, каже заступниця голови Івано-Франківської обласної військової адміністрації Людмила Сірко.

За її словами, станом на 29 березня у комунальних закладах на території області проживають приблизно 12 тисяч людей, які переїхали з регіонів України, де тривають воєнні дії. Як громадам подати документи на відшкодування, а також про те, як живуть на Прикарпатті вимушені переселенці — у репортажі Суспільного.

Володимир Надточій переїхав на Івано-Франківщину з Ірпеня. Чоловік розповідає, що вибирався з-під обстрілів зеленим коридором 8 березня. На той момент його дім уже був частково зруйнований.

"Десь 3-4 березня біля нашого будинку зірвалася бомба, повибивало шибки. Це — три будинки біля нас. Спочатку зникло світло, потім — тепло, вода, газ. Останню добу на вулиці було -3°C, а в нас ще — прийнятно тепло — десь приблизно 9°C.

Громади, які приймають переселенців, можуть отримати компенсацію за комунпослуги: пояснюємо механізм
У Богородчанській територіальній громаді зареєструвалися понад 2 000 людей, які переїхали сюди з інших міст України. Фото: Суспільне Карпати

Після переїзду чоловік проживав у школах Івано-Франківська. А тиждень тому переїхав в один із ліцеїв у Богородчанах. У спортзалі цього ліцею облаштували 60 ліжкомісць для вимушених переселенців. Зараз тут проживають 53 людини, каже директор закладу Ігор Онкалюк.

"Організували для людей 3-разове гаряче харчування на базі нашої шкільної їдальні. Допомагають активно місцеві підприємці, зокрема дали 2-ярусні ліжка. Санвузли були, а от душові кімнати ми дообладнали вже тепер", — розповідає Ігор Онкалюк.

У Богородчанській територіальній громаді зареєструвалися понад 2 000 людей, які переїхали сюди з інших міст України. Приблизно 240 із них живуть у комунальних закладах громади. Здебільшого — у школах та дитячих садках. У будинку культури Богородчан облаштували пункт перебування для тих, хто проїжджає селище транзитом. Тут є 20 ліжкомісць, санвузол з душовою кабіною та кухонний куток, розповідає голова територіальної громади Ростислав Заремба. Він каже, що планує подавати документи на компенсацію громаді з держбюджету грошей за комунальні витрати.

Громади, які приймають переселенців, можуть отримати компенсацію за комунпослуги: пояснюємо механізм
Тимчасовий притулок у спортзалі ліцею. Фото: Суспільне Карпати

"Протягом березня дитсадки, школи наші ми опалювали. Але якщо діти були б на дистанційному навчанні, то заклади обігрівали б мінімально, можливо, десь і вимикали б опалення взагалі. Тут ми опалювали повноцінно, бо розуміли, що є сім’ї з дітьми. Очевидно, витрати на електроенергію, воду зросли", — каже Ростислав Заремба.

З його слів, витрати на комунальні послуги ще не порахували, оскільки місяць не закінчився.

"Остаточну цифру вивести важко. Звісно, що це будуть додаткові видатки, і ми будемо звертатися за компенсацією, хоча, якщо ми будемо розуміти, що для держбюджету є пріоритетним завданням фінансування заходів з оборони держави, із забезпечення українського війська, то ці видатки наша громада готова взяти на себе", — запевняє Ростислав Заремба.

За словами заступниці голови обласної військової адміністрації Людмили Сірко, для того, щоб отримати компенсацію, заклад, де безкоштовно мешкають вимушені переселенці, повинен розрахуватися за комунальні послуги до 20 числа наступного місяця за попередній та надати квитанцію про оплату громаді.

"Територіальні громади опрацьовують упродовж трьох робочих днів цю інформацію і надсилають її до Івано-Франківської обласної військової адміністрації, яка своєю чергою протягом двох робочих днів цю інформацію узагальнює по цілій області та передає в Мінрегіон", — каже Людмила Сірко.

З її слів, станом на 29 березня на Прикарпатті зареєструвалися понад 114 тис. внутрішньо переміщених людей. На території області для них ще є 18 тис. вільних ліжкомісць.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок