Вдвічі підвищилась ціна на гречку та картоплю: з чим пов’язаний такий ріст цін

Вдвічі підвищилась ціна на гречку та картоплю: з чим пов’язаний такий ріст цін

Вдвічі підвищилась ціна на гречку та картоплю: з чим пов’язаний такий ріст цін оригінал

Найбільше подорожчала гречка та картопля, також підвищилась ціна на цукор та пшоно. З початку березня Антимонопольний комітет зафіксував підвищення цін на продукти. Як сказав голова комітету Юрій Терентьєв, нині вони досліджують, з чим пов’язане здорожчання.

Чернігівка Анна Мельник прийшла до магазину, щоб купити продукти. Жінка каже, за останній час вартість гречки суттєво зросла.

«Он гречка була 25, тепер уже 35. Думаю, хтось наживається на цьому. Гречка ж була завезена? Була. А чого ціна піднялася?»

Піднялася, бо зросли ціни в постачальників продуктів, каже власниця магазину на вулиці Льотній Людмила Калюх.

«Почалося це після того звичайно, як люди почали скуповувати всі продукти. У людей почалася паніка і ціни почали зростати. На ковбасні вироби, на фрукти, на овочі, на крупи, на все», - каже Людмила Калюх.

Гречки на полицях її магазину немає, каже Людмила, бо ціна на неї у постачальників зросла до 39 гривень. Каже, закупити по такій ціні не може, бо з націнкою вона коштуватиме 46.

«Ну ось як вона подорожчала, все я її вже не закуповувала, тобто я продавала ті запаси, які у мене були, по тій ціні, яка була. Люди її купували. А коли вона вже подорожчала я навіть у покупців питала будете брати ні - кажуть ми по такій ціні брати не будемо. Звичайно я її вже просто не закуповую».

За останні півтора тижні, каже Людмила, ціни зросли на більшість товарів. Деяких просто вже немає на складах.

Хочеш взяти і цукру хоча б по пару пакетів, їх просто не має».

Причиною збільшення цін на товари президент регіональної Торгово-промислової палати Костянтин Іванов вважає ажіотаж після запровадження карантину. Через це за останній місць, вартість гречки зросла до 50%, пшоно подорожчало на 24%, цукор на 16%. Мінімальна ціна на макарони зросла з 11 гривень до 18. Такі дані оприлюднив Антимонопольний комітет. Костянтин Іванов на графіку пояснює, як ціна на товар залежить від попиту.

«Це звичайний попит, який до карантину, перед карантином та під час карантину люди абсолютно логічно роблять запаси, оскільки це самоізоляція вдома. Родині, людині треба харчуватися. І цей попит екстремально зростає. Звична ціна, наприклад на гречку, до цього періоду вона стабільна, в цей період вона також зростає. Чому, тому що всі і виробники і переробники, вони дивляться на цей попит і ми розуміємо, що кількість цієї гречки, яка знаходиться зараз на складах, до нового врожаю. Вона є константою, її ніде взяти. Вона тільки може вирости з урожаю 2020-го, 2021-го року в цьому маркетинговому році. Її буде ще менше, оскільки ми підійдемо до такого дефіцитного часу, приблизно на червень, на липень, а потім коли її зберуть, нажарять і знову вона буде на прилавках. Закінчиться карантин – ціна вирівняється», - каже президент регіональної Торгово-промислової палати Костянтин Іванов.

Ажіотаж, каже Костянтин Іванов, призвів до того, що за три останні тижні чернігівці скупили місячний запас олії. Якщо такий попит буде і надалі, каже, її запасів на складах вистачить на два місяці.

«То в нас є така ментальна звичка купувати запаси саме гречки, вони нічим раціональним не обумовлені, просто в нас така звичка. Друга позиція, з точки зору раціонального підходу це соняшникова олія. Сіль, інша позиція, вона відійшла, тому що раніше «Артем-сіль» вона продавалась і постачалась по всьому Радянському Союзу. Сьогодні останні 28 років, це тільки Україна. Цифра така, що солі з Артемівська нам вистачить на тисячу років», - каже Костянтин Іванов.

Динаміку збільшення цін на основні продовольчі товари контролює Антимонопольний комітет України. Як сказав його очільник Юрій Терентьєв, нині вони досліджують ситуацію з товарними запасами та попитом

«Аналізуючи ситуацію і ставлячи питання до мереж, ми чуємо відповіді, що головна причина підвищення цін – підвищення цін з боку постачальників. Ми продовжуємо моніторинг і ми вимагаємо від мереж інформацію щодо дій постачальників і тих обсягів збільшення ціни, які були здійсненні постачальниками основних мереж. Для того, щоб ідентифікувати, чи збільшення ціни на споживчі товари є причиною дії мереж, чи причиною цього є дії постачальників. Чи є ознаки змови в ситуації, пов’язаної зі збільшенням ціни на гречку, думаю, ми зможемо дати відповідь на це питання протягом наступних декількох тижнів», - сказав голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди