На карантині: що варто знати про дистанційну роботу та оплату праці

На карантині: що варто знати про дистанційну роботу та оплату праці

На карантині: що варто знати про дистанційну роботу та оплату праці pexels.com

Які права та обов'язки має робітник під час надзвичайної ситуації та карантину? Як без порушення законодавства має бути організована робота в таких умовах? Про це 25-го березня говорили в програмі "Тема дня" на телеканалі UA: Херсон.

Дистанційна робота - це не в'язниця, а можливість убезпечити працівників від потенційної небезпеки, сказала заступниця директора Регіонально центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області Олена Іпатенко. За її словами, у період карантину люди почали звертатися по роз’яснення питань в галузі праці. Постановою Кабміну, якою в країні введено надзвичайну ситуацію, рекомендується забезпечити працівників транспортом, який буде доставляти їх на роботу, або запровадити дистанційну роботу.

На карантині: що варто знати про дистанційну роботу та оплату праціСуспільне: Херсон

"Я звертаю увагу працівників: якщо ви переведені на дистанційну роботу, то вимагайте у своїх роботодавців, щоб це було оформлено офіційно, щоб потім не сталося ситуації, що вас звільнять за прогул або відсутність на своєму робочому місці! Це дуже важливо! Треба звертати увагу на те, щоб усе було офіційно задокументовано", - сказала Олена Іпатенко.

"При переведенні на дистанційну роботу звертайте увагу, щоб це було оформлено офіційно", - Олена Іпатенко.

Начальниця управління з питань праці Головного управління Держпраці у Херсонській області Світлана Марієнчук додала, що відпустка без збереження заробітної плати – це право працівника, а не його обов’язок. Жінка зазначила, що роботодавець надає відпустку без збереження заробітньої плати лише за письмовою згодою, яка подається у формі заяви:

"Якщо працівник не складе заяву в письмовій формі, роботодавець не має права змусити його це робити, незалежно від форми власності підприємства. Також, враховуючи ті зміни, які було винесено до закону від 17-го березня №530, працівник може взяти відпустку за власний рахунок на період усього карантину. При чому цей період не сумується із його щорічною відпусткою без збереження заробітної плати".

"Працівника не можуть змусити написати заяву на неоплачувану відпустку", - Світлана Марієнчук.

Олена Іпатенко підкреслила, що дистанційна робота не впливає на оплату праці. Якщо співробітник, який перебуває на дистанційній роботі, виконує всю передбачену його посадовими обов’язками роботу, оплата здійснюється повністю:

"Це потрібно вказати у розпорядженні про дистанційне переведення особи із зазначенням, що оплата здійснюється у повному обсязі. Також Кодексом законів про працю до одного місяця працівник може бути переведений на іншу посаду. Але заробіток за ним зберігається не нижчий, ніж на його посаді".

"Дистанційна робота не впливає на оплату праці", - Олена Іпатенко.

Якщо у вас виникають питання з приводу трудового законодавства під час карантину, варто пам’ятати, що безоплатна правова допомога для виконання умов карантину та для мінімізації скупчення людей перейшла на дистанційне консультування. Тобто консультації громадянам надаються через месенджер, Facebook-сторінку або телефоном безкоштовної гарячої лінії: 0 800 213 103.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди