Як працює екстрена медична допомога у Хмельницькому під час карантину

Як працює екстрена медична допомога у Хмельницькому під час карантину

Як працює екстрена медична допомога у Хмельницькому під час карантину

Хмельницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф отримав 320 костюмів індивідуального захисту. Про це розповіла на брифінгу заступниця голови Хмельницької ОДА, Оксана Ситницька.

Зараз лікарі центру окрім виїздів на виклики, відпрацьовують алгоритм дій при виклику до пацієнта підозрюваного на коронавірус, проводять тренінги для колег в області.

Хмельницький обласний центр екстреної медичної допомоги медицини та катастроф працює в звичному режимі, каже його медичний директор Лариса Чубенко. За її словами в режимі карантину служба працює згідно регламентуючих документів.

"В даний момент на підозру корона вірус дуже багато чого залежить саме від диспетчера, як він прийме виклик, тому, що є певний протокол диспетчиризації і він розрізняє слідующі моменти, чи бригада виїжджає на виклик, чи не виїзжає на виклик, і які засоби індивідуального захисту в тій чи іншій ситуації треба брати, з самого початку від того як поступав виклик, і куди ми їдемо і які ресурси розраховувати."

За словами медичного директора Хмельницького обласного центру екстреної медичної допомоги медицини та катастроф Лариси Чубенко, кожна бригада має засоби індивідуального захисту на бригаді.

"В нас розгорнуті безпосередньо бригади, які виїжджають на ці виклики, на коронавірус, є всі засоби індивідуального захисту як і 1 типу, так і так і 2- го типу, так і 3-го типу, в залежності від того, який буде виклик. і окремо розгорнуті бригади, вони всі цим оснащені."

Пацієнт має бути підготовлений до приїзду бригади швидкої, каже Лариса Чубенко.

"Перед тим, як бригада виїжджає на виклик, диспетчер каже цьому пацієнтові, що одягніть свої захисні засоби індивідуального захисту, і цей пацієнт до приїзду нашої бригади, він вже знаходиться в масках, до приїзду бригади пацієнт вимірює температуру ще раз, щоб бригада знала, яка температура."

Бригада має прибути у засобах індивідуального захисту, каже лікар з медицини невідкладних станів, Степан Дрімак. Вони є трьох видів і обираються при різних складнощах захворювання. Для надання правильної допомоги по виявленню та можливої госпіталізації хворих з підозрою на Covid 19 у службі проводяться навчання.

"Була відпрацьована сама методика як надавати засоби індивідуального захисту, як їх знімати правильно, транспортувати безпосередньо пацієнта, скільки працівників залучати в залежності від стану пацієнта як поводити себе по прибуттю в інфекційну лікарню, і також збереження алгоритму протокольної допомоги хворого навіть з підозрою на коронавірус зі застосуванням засобів індивідуального захисту."

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди