На Хмельниччині за добу вогнеборці приборкали 27 пожеж

На Хмельниччині за добу вогнеборці приборкали 27 пожеж

На Хмельниччині за добу вогнеборці приборкали 27 пожеж
Фото: ГУ ДСНС у Хмельницькій області

Надзвичайники Хмельниччини за добу, 24 березня, приборкали 9 займань, які виникли у житловому секторі та 18 пожеж сухої рослинності. Про це повідомили у пресслужбі ДСНС у Хмельницькій області.

"Попри усі застереження рятувальників, люди продовжують спалювати сухостій, їх не зупиняють ні покарання, ні ризики. Всього за добу надзвичайники ліквідували 18 пожеж сухої рослинності загальною площею понад 22 гектари", - повідомили вогнеборці.

Додають, ще 9 пожеж виникли в житловому секторі.

"Здебільшого, причинами загорянь є необережне поводження з вогнем, недбалість і недотримання норм пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення та пустощі дітей з вогнем. Так, у селі Поляхова Хмельницького району через пустощі дітей з вогнем загорівся сінник, під час пожежі було знищено дві тонни сіна", - йдеться у повідомлені надзвичайників.

Що відомо

  • На Хмельниччині на час воєнного стану утворили рейдові групи з моніторингу випадків виявлення та недопущення самовільного випалювання рослинності або її залишків.
  • Пресслужба ДСНС у Хмельницькій області повідомила, що станом на 23 березня у Хмельницькій області виникло 184 пожежі в екосистемах, у відсотковому співвідношенні це +2996 відсотків у порівнянні за аналогічний період минулого року.
  • За інформацією Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області, 3 березня 2022 року внесено зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Зокрема у статті 113 "Диверсія" до переліку злочинів додано також навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності. Для порушників передбачено покарання у вигляді ув'язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.
  • "Крім того, статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено покарання за самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків у вигляді накладення штрафу на громадян  у розмірі від 3060 до 6120 гривень, а для посадових осіб — від 15 300 до 21 420 гривень. За ті ж дії, вчинені на природоохоронних територіях, паліям загрожує штраф у розмірі від 6 120 до 12 240 грн", - сказали в екоінспекції.
На початок