Ердоган заявив, що Україна майже домовилася з РФ з чотирьох пунктів. МЗС спростувало

Ердоган заявив, що Україна майже домовилася з РФ з чотирьох пунктів. МЗС спростувало

Ердоган заявив, що Україна майже домовилася з РФ з чотирьох пунктів. МЗС спростувало
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. Фото: AP

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган стверджує, що Україна та Росія близькі до консенсусу щодо чотирьох із шести пунктів переговорного процесу. Натомість міністр закордонних справ Дмитро Кулеба спростував цю заяву.

"Вважаю, за чотирма пунктами у переговорах є консенсус. Перший пункт стосується вступу України до НАТО. Спочатку Україна наполягала на членстві в Альянсі, але згодом Зеленський почав заявляти про можливість відмови. Інший пункт стосується прийняття російської мови в Україні як офіційної. Зеленський погодився з цим. Російською мовою і так говорять на території всієї України. У цьому плані проблем немає", — сказав Ердоган, передає турецьке видання Анадолу.

Окрім того, він заявив, що попри те, що Україна не погоджується на повне роззброєння, вона "заявила, що може піти на певні поступки і з цього питання.

"Четвертий пункт переговорів стосується колективної безпеки. Україна продемонструвала позитивний підхід і щодо цього", — сказав турецький президент.

Натомість в українському МЗС наголосили, що за згаданими пунктами жодного консенсусу немає.

"Немає жодного консенсусу з Росією щодо згаданих Президентом Туреччини чотирьох пунктів. Зокрема, єдиною державною мовою в Україні є і буде українська. Та й загалом класифікація ключових тем переговорів на чотири або іншу кількість пунктів є некоректною. У підгрупах делегацій одночасно обговорюється багато різних питань", — заявив Кулеба.

Голова українського зовнішньополітичного відомства відзначив, що українська делегація зайняла сильну позицію і від своїх вимог не відмовляється і наполягає на припиненні вогню, гарантіях безпеки та територіальній цілісності України.

Що відомо

  • 24 березня у Брюсселі стартував позачерговий саміт лідерів держав та урядів країн-учасниць НАТО. Головна тема заходу — наслідки вторгнення Росії в Україну. Перед початком саміту генсек НАТО Єнс Столтенберг розповів, що лідери країн-учасниць Альянсу розглянуть необхідність перезавантаження умов оборони в довгостроковій перспективі. І першим кроком є ​​створення чотирьох нових бойових груп у східній частині альянсу, у Болгарії, Румунії, Угорщині та Словаччині.
  • Президент США Джо Байден попередив, що НАТО відповість у разі використання Росією хімічної зброї в Україні.
На початок