У театрі ляльок в Рівному почали показувати класику українського кіно

У театрі ляльок в Рівному почали показувати класику українського кіно

У театрі ляльок в Рівному почали показувати класику українського кіно
У приміщенні Рівненського лялькового театру показуватимуть фільми українських класиків кіно/Фото: Суспільне Рівне

Класику українського кінематографа з фільмофонду Національного центру Олександра Довженка почали демонструвати у театрі ляльок в Рівному. Така можливість виникла після того, як сюди на час війни переїхала частина працівників Довженко-центру. 25 березня показали культовий фільм Михайла Кауфмана "Навесні".

Можливість переглянути у кінотеатрі класику українського кінематографа рівняни отримують не часто. У часи війни така змога виникла, бо у Рівне переїхала частина працівників київського Довженко-центру, а адміністрація театру ляльок дала їм можливість демонструвати стрічки зі свого фільмофонду.

"Початок весни. Фільм Кауфмана "Навесні" — це, думаю, дуже гарний приклад взагалі документального кіно. В цьому фільмі унікальні кадри Києва, якого вже немає, того Києва, який зараз руйнується росіянами", — розповів менеджер Довженко-центру Максим Вертелецький.

Кінопоказ у ляльковому Рівне
Серед глядачів були як рівняни, так і ті, був вимушений переселитись. Фото: Суспільне Рівне

Переглянути стрічку 1929 року прийшли кілька десятків глядачів. Зібрались як рівняни, так і вимушені переселенці.

"Зрозуміла, що мушу бути тут сьогодні, тому що взагалі цікавлюся культурою і мистецтвом. А, по-друге, про цей період в кіно знаю небагато, але хотілося б знати більше", — сказала рівнянка Ольга Парницька.

Читайте також: З 10 березня театр ляльок відновив показ вистав

За словами киянина Тараса Самчука, у нього з'явилась можливість пригадати ту частину мирного життя та інтереси, які у нього були місяць тому. Він зазначив, що період повномасштабного вторгнення російських окупантів сприймає стерто, наче один день, який розмежував "до" та "після".

Кінопоказ у ляльковому Рівне
Фрагмент німого документального фільму "Навесні" Міхаїла Кауфмана, створеного у 1929 році. Фото: Суспільне Рівне

Щоб подивитися класику українського кінематографа на великому екрані, варто слідкувати за сторінкою Рівненського театру ляльок у Facebook. За словами його працівника Корнія Демидюка, показуватимуть стрічки і для дорослих, і дитячі мультики.

"Ми говорили вже після кіносеансу, що є така ідея: п'ятницю зробити і залишити навіть після війни як кінематографічний день. Можна буде побачити нові кінострічки... Ну як нові, старі, але насправді я рекомендую їх побачити, бо це зроблено на початку ХХ сторіччя, а таке враження, що це дуже цікаві люди зробили їх у ХХІ столітті", — зазначив Корній Демидюк.

За словами менеджера Довженко-центру Максима Вертелецького, планують показати "Людина з кіноапаратом" Дзиги Вертова, "Звенигору" або ж "Землю" Олександра Довженка, а також фільми скульптора Івана Кавалерідзе, який у 20, 30 та 40 роках минулого століття займався кінорежисурою.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок