Черкаські медики працюють у посиленому режимі

Черкаські медики працюють у посиленому режимі

Черкаські медики працюють у посиленому режимі
Суспільне Черкаси

В черкаських медичних закладах у лікуванні не відмовляють нікому. Приймають усіх, хто цього потребує, розповів завідувач організаційно-методичного відділу одного з медичних закладів Черкас Ігор Гайдай.

За словами Ігоря Гайдая, через повномасштабну війну в країні навантаження на медиків збільшилося у рази. Тільки протягом останнього місяця у закладі пролікували сотню жителів з інших регіонів, у мирний час таку кількість обслуговували за пів року.

Аби продовжити курс хіміотерапії звернулася до лікарів пані Наталка із Золотоніщини:

"Лікувалася у Київському центрі, а оскільки почалася війна, то приїхала у Черкаси".

Із 2018 року лікується тут Анатолій Россоха із села Зорівка Золотоніського району. Із початком війни він хвилювався, що не зможе отримати медичну допомогу:

"Війна почалася і як у кожної нормальної людини були думки різні. Але подзвонив сюди, приїхав, кажуть, щоб не переживав, все йде планом".

Як працюють черкаські медики у посиленому режимі та чи вистачає ліків
Анатолій Россоха (ліворуч). Суспільне Черкаси

Нині тут лікується і киянин Сергій Данилович. На другий день війни чоловік із сім'єю покинув столицю:

"Самостійно звернувся, відкрив картку з даними, бо частину пройшов лікування у Києві, зараз продовжую тут".

Як працюють черкаські медики у посиленому режимі та чи вистачає ліків
Суспільне Черкаси

Кількість пацієнтів із початком війни зросла у півтора-два рази, розповів лікар Юрій Самохвал. Лікар зазначив, що приймають людей із різних куточків країни:

"Дуже багато пацієнтів у порівнянні з тим, що було раніше: до 40 людей — це щось було немислиме. Відповідно не тільки кількість, а й проведення цих самих циклів хіміотерапії. Проводимо усім, хто може сюди до нас доїхати, а приїжджає багато: Суми, Чернігів, Київ, Полтава, Маріуполь. Намагаємося зробити все відразу, не відправляючи хворих нікуди. Забезпечення медикаментами на сьогодні дуже достойне".

Збільшилося навантаження і на онкохірургів, зауважив Роман Морару-Бурлеску:

"Навантаження на лікарів трохи більше. Ми працюємо на два хірургічні столи, дві бригади. У нашому закладі кількість пацієнтів поки що відсотків на 10 збільшилася. Основну масу наших пацієнтів зараз приймають ті області, які ближче до зони бойових дій, але пацієнти далі наближаються до нас. Дуже багато людей по нашій патології було з Маріуполя, Чернігівщини і Київської області".

Як працюють черкаські медики у посиленому режимі та чи вистачає ліків
Суспільне Черкаси

Кількість операцій за день залежить від їхньої складності, пояснив онкохірург Олександр Хлинін. У сусідньому блоці він якраз оперував одну з внутрішньо переміщених пацієнток.

"Може бути одна операція на десять годин, тоді одна в день, може бути три-чотири операції в день".

Нині центр онкохірургії працює у штатному режимі, бо війна – це не привід відкладати лікування, прокоментував його завідувач Костянтин Косьмина:

"Хвороба, вона не чекає, не дає нам шансу залишити організм самостійним. Обов'язково потрібно, щоб пацієнти, які мають хоча б натяки на онкологію, одразу зверталися".

"Увесь обсяг планової роботи ми виконуємо так, як і раніше. Відмови не має нікому, абсолютна співпраця, особливе ставлення до переселених з інших територій. Ми їм не тільки матеріально, а й побутовими речами допомагаємо, щоб вони відчували себе, як вдома", — сказав Костянтин Косьмина.

Як працюють черкаські медики у посиленому режимі та чи вистачає ліків
Ігор Гайдай. Суспільне Черкаси

За період війни кожен десятий пацієнт пролікований в стаціонарі — це переселенець, зазначив завідувач організаційно-методичного відділу Ігор Гайдай. З його слів, заклад працює у звичному режимі, припиняють роботу лише під час повітряної тривоги.

"Усіх пацієнтів лікарі відповідально супроводжують і виводять у сховище. У нас є обладнане приміщення і можна там приймати лежачих пацієнтів. Більшість – це, звичайно, сидячі місця, але пацієнти туди спускаються на час повітряної тривоги, ми тільки на цей час припиняємо роботу, а так, працюємо цілодобово".

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок