Цілодобово чергують та дзвонять у дзвони. Як на Буковині повідомляють про повітряну тривогу

Цілодобово чергують та дзвонять у дзвони. Як на Буковині повідомляють про повітряну тривогу

Цілодобово чергують та дзвонять у дзвони. Як на Буковині повідомляють про повітряну тривогу

У Вижницькій громаді на Буковині про повітряну тривогу сповіщають через автоматизовану систему оповіщення, а також церковними дзвонами. Щоб сповістити про тривогу, у міськраді Вижниці цілодобово чергують двоє людей. Водночас у селах чергують дзвонарі.

Про це Суспільному розповів голова громади Олексій Чепіль.

Систему оповіщення у Вижниці закупили раніше. Через гучномовці хотіли транслювати святкові заходи. З комп'ютера чергові вмикають в ефір запис про повітряну тривогу, також за допомогою мікрофона можуть мовити наживо.

На посту чергують двоє людей. Коли вони отримують дзвінок про повітряну тривогу, один вмикає систему оповіщення, інший — телефонує в усі села громади до дзвонарів, старост сіл та рятувальників.

Дзвонар села Рівня на Вижниччині Петро Клим живе неподалік церкви. Дзвонами він сповіщає місцевих жителів про тривогу.

"Якщо на службу, я дзвоню двома дзвонами, якщо хтось помер — ось одним, але коротко тричі. А зараз, коли повітряна тривога, то в одному темпі впродовж 5-10 хвилин, аби всі чули", — розповідає Петро Клим.

Чоловік говорить, що місцеві звикли до того, що дзвонами сповіщають про тривогу, оскільки таким звуком раніше сповіщали про пожежу чи іншу небезпеку.

Раніше в інтерв'ю Суспільному начальник Чернівецької військової адміністрації Сергій Осачук розповів, яким чином надходить сигнал про повітряну тривогу:

"Наші військові за допомогою радарів та іншої техніки можуть встановити приблизну траєкторію польоту бомб та ракет, які випускають російські військові. Тоді про ймовірну повітряну небезпеку повідомляють ті області, які є можливій зоні ураження. Однак не всі ракети долітають — їх збивають сили протиповітряної оборони. Деякі просто падають. Втім потрібно пам'ятати, що кожна повітряна тривога — це небезпека", — сказав Осачук.

Читайте нас у Telegram: головні новини Буковини

Станьте частиною Суспільне Буковина: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок