Захід недооцінив хоробрість України, а тепер недооцінює жорстокість Росії — Єрмак

Захід недооцінив хоробрість України, а тепер недооцінює жорстокість Росії — Єрмак

Захід недооцінив хоробрість України, а тепер недооцінює жорстокість Росії — Єрмак
Getty Images

На початку вторгнення РФ країни Заходу недооцінили сміливість захисників України, однак тепер вони так само недооцінюють жорстокість Росії. Відтак Захід має збільшити військову допомогу та закрити небо над Україною.

Про це у колонці для The Washington Post написав керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

"Президент Володимир Зеленський, виступаючи в Конгресі та багатьох парламентах світу, закликав збільшити військову допомогу та закрити небо над Україною. Зробити те, що США та союзники робили в Іраку в 1991 році, у Боснії з 1993 по 1995 рік та у Лівії в 2011 році з метою припинити кровопролиття. Бо лише створення забороненої для польотів зони для захисту гуманітарних коридорів зупинить бійню, яку розв‘язала Росія", — підкреслив посадовець.

За його словами, у разі, якщо Захід не закриє небо, він має забезпечити Україну відповідним озброєнням, щоб українські військові могли зробити це самостійно. Якщо ж цього не станеться, то втрата людей, інфраструктури, бізнесу та українських історичних пам’яток і пам’ятників "буде печаткою на колективній свідомості Заходу", наголосив Єрмак.

"Ми бачимо, що США, Польща та багато інших вільних країн стоять на боці України. Втім, деякі держави в Європі, схоже, готові погодитися на частково окуповану російськими загарбниками Україну — на будь-що, щоб вони могли продовжувати купувати російський газ і нафту та вести звичайний бізнес з Москвою. Але звичайний бізнес з ними означає прийняття росіян, які бомблять пологові будинки та театри, в яких ховаються мирні жителі", — зауважив керівник Офісу президента.

Він також нагадав, що під час російської облоги Маріуполя загинули вже понад 1200 мирних жителів.

"Український народ показав, що може очолити боротьбу за демократію проти тиранії. Нам просто потрібно більше підтримки. Волелюбним людям усього світу ми говоримо: це і ваша війна. Допоможіть нам виграти. Якщо ні, то найжорстокіша диктатура з часів Другої світової війни переможе Європу. Захід не може цього допустити", — підкреслив Єрмак.

Читайте також

У січні нас почали готувати до війни. Що розповіли полонені російські військові

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Вторгнення Росії в Україну, день двадцять шостий. Онлайн

"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок