Пам'ятки культури, які розташовані у Чернівцях, захищатимуть від ймовірних бойових дій. Реставратори з Польщі надіслали матеріали, аби вберегти вітражі, будівлі та скульптури. Зокрема захищатимуть пам'ятку ЮНЕСКО Резиденцію Митрополитів Буковини та Далмації.
Про це сказала в.о. начальника міського управління охорони культурної спадщини Вікторія Діденко.
За ініціативи реставраторів з майже десяти польських міст, до Чернівців прибули авто з матеріалами. За допомогою них захищатимуть пам'ятки національного та місцевого значення. Зокрема, понад сторічне панно Художнього музею, вірменську церкву, Єврейський Народний Дім, скульптури та барельєфи на вулиці Кобилянської та інші будівлі.

Почали зі збереження вітражів костелу Найсвятішого Серця Ісуса. Це пам'ятка неоготичної архітектури 19 століття.

Для захисту передали водонепроникні та вогнетривкі тканини, мінеральну вату та плівки-мембрани на дах. За словами Діденко, ці матеріали не зможуть захистити об'єкти культурної спадщини від сильного удару, проте вбережуть їх від вогню.

Матеріали для збереження вітражів у Резиденції Митрополитів частково надали зі Львову. Ними огорнуть вироби у семінарській церкві та Мармуровій залі.
"Зробимо такий "пиріг": всередині мінеральна вата, прибивається вона металевою сіткою (щоб не витиснуло скло), а ззовні будуть щити. Вони будуть металеві або дерев'яні", — каже завідувачка кафедри архітектури Чернівецького університету Ірина Коротун.

За повідомленням чернівецької міськради, згодом перелік пам'яток, які захищатимуть, можуть змінити. За словами Діденко, монтуватимуть щити архітектори, волонтери та студенти архітектурного факультету.
Читайте також
ЮНЕСКО закликало росіян припинити руйнування культурних цінностей в Україні