"Собаки і коти не розуміють, що йде війна": хто та як допомагає тваринам у Харкові

"Собаки і коти не розуміють, що йде війна": хто та як допомагає тваринам у Харкові

"Собаки і коти не розуміють, що йде війна": хто та як допомагає тваринам у Харкові
Харків, березень 2022 року. Фото: Порятунок тварин Харків

Попри обстріли Харкова російськими військами комунальне підприємство "Центр поводження з тваринами" та волонтери, які допомагають тваринам, продовжують працювати. У якому режимі — огляд Суспільного.

Центр поводження з тваринами

У Центрі доглядають близько 500 собак та котів, розповіла Суспільному речниця КП Ольга Голубєва. Через війну центр не надає низки послуг, але за заявками намагається забирати тварин з вулиць. Далі — пряма мова Ольги Голубєвої.

В якому стані тварини

"Ще у лютому, коли починалася війна, біля притулку — 5-10 км — велися бойові дії. Притулок цілий. Тварини налякані. Вони не зовсім адекватно реагують на банальні звуки, на які вони раніше реагували нормально. Наприклад, це звук вольєру, металевої решітки, який закривають. Тварини бояться, вони ховаються у будки. Якщо люди розуміють, що йде війна у країні, то тварина не розуміє цього. Вони тільки чують ці голосні звуки".

Допомога тваринам, яких залишили господарі

"На початку бойових дій у нас було близько 500 тварин. Нам допомогли волонтери з Дніпра — вони частково евакуювали тварин до себе, вивезли близько 150 собак та котів. У порожні вольєри ми підселяємо тварин, господарі яких виїхали з Харкова. До нас надходять виклики про домашніх тварин, яких люди знаходять на вулиці. Служба вилову виїжджає на ці виклики, забирають тварин у притулок. Ми їх підселяємо у вольєри, вони щоденно отримують корм та воду".

Потреби притулку

"Наш притулок зараз потребує корму для собак та тварин, ми приймаємо допомогу у вигляді корму або грошей. Ми звернулися по допомогу до всього світу, можна так сказати.

"Собаки і коти не розуміють, що йде війна": як працює притулок для тварин у Харкові
Перший транш корму з Польщі привезли до Львова, потім його доправили до Харкова. Харків, 21 березня 2022 року. Фото: КП "Центр поводження з тваринами"

Нам довелося відкрити рахунки для благодійності і у гривні, і в іноземній валюті. Допомогти нам погодився благодійний фонд з Польщі. Їм вдалося назбирати близько 10 тонн корму".

Звернутися до Центру поводження з тваринами можна за номером 0 800 504 313

Зміни у роботі Центру в умовах війни

"Центр поводження з тваринами зараз працює не на повну силу, тільки як притулок. У мирний час ми надавали послуги ветеринарної клініки, готель для домашніх тварин, ритуальні послуги для тварин. На час бойових дій ці послуги населенню не надаються. На території притулку завжди перебувають люди, приїжджають співробітники годувати тварин, кого треба — лікувати.

"Собаки і коти не розуміють, що йде війна": як працює притулок для тварин у Харкові
Працівники Центру забивають вікна фанерами у тих будинках Харкова, де їх вибило. Харків, 21 березня 2022 року. Фото: КП "Центр поводження з тваринами"

Ми не пускаємо зараз нікого з тих волонтерів, які до нас приїжджали раніше, тому що це небезпечно для їхнього життя. У місті продовжуються обстріли, наш притулок розташований у районі аеропорту, там постійно чути вибухи, обстріли.

Працівники нашого Центру, які раніше ремонтували, фарбували вольєри, наводили порядок, висаджували квіточки, зараз допомагають Департаменту житлово-комунального господарства. Вони розбирають завали у Харкові, забивають вікна фанерами у тих будинках, де їх вибило, щоб люди не мерзли".

Як працюють волонтери ініціативи "Порятунок тварин Харкова"

Волонтери іншої організації, "Порятунок тварин Харкова", допомагають господарям, які були вимушені поїхати з міста, евакуювати або прихистити їхніх домашніх тварин. Під час війни вони вивезли з Харкова 200 собак та 67 котів, розповіла Суспільному операторка гарячої лінії Татьяна Пасинок.

Втрати

"Наш Центр адопції розташований за лісопарком, у березні туди влучив снаряд. Тоді сім тварин загинули, частина собак та кішок отримали поранення, розбіглася. Після цього ми вирішили наших тварин з Харкова вивезти.

Евакуація тварин

"Ми шукали організації, які можуть прихистити наших тварин. Їх погодилися прийняти у Німеччині, Румунії, Польщі. Волонтери вивозили тварин автівками. Для тих, які залишилися з нами, ми шукаємо новий дім. Наразі для прилаштування та евакуації готові близько 140 тварин".

"Собаки і коти не розуміють, що йде війна": хто та як допомагає тваринам у Харкові
Волонтери евакуюють тварин з Харкова. Харків, березень 2022 року. Фото: Порятунок тварин Харків

"Собаки і коти не розуміють, що йде війна": хто та як допомагає тваринам у Харкові
Для прилаштування та евакуації готові ще близько 140 тварин. Харків, березень 2022 року. Фото: Порятунок тварин Харків

Домашні тварини, які залишилися у Харкові

"Ми отримуємо до 10 викликів на день з проханням забрати домашніх улюбленців, які залишили господарі. Ми забираємо котів, собак, папуг, морських свинок та навіть риб. Деякі люди своїх тварин залишають сусідам, то ми їх забираємо. Або залишають сусідам ключі від квартири, де перебувають тварини, таким чином ми також забираємо улюбленців. Люди не думали, що поїдуть з Харкова так надовго.

Викликів зараз менше не стає, бо виїжджають і ті люди, які доглядали за тваринами. За весь період врятовано близько 100 тварин, з яких половина чекає на повернення своїх господарів під нашою опікою чи на перетримці в небайдужих людей, частина тварин чекають на перетин кордону, де їх ждуть господарі. Ще 10% шукають нову родину".

З проханням про допомогу можна звертатися на гарячу лінію "Порятунку тварин" +38095 478 88 78.

Читайте також

З початку війни екопарк, колекція якого налічує понад 300 видів тварин, під обстрілами: є жертви
На початок