Уряд визначив порядок нарахування допомоги безробітнім під час війни

Уряд визначив порядок нарахування допомоги безробітнім під час війни

Уряд визначив порядок нарахування допомоги безробітнім під час війни
Facebook

Кабінет Міністрів ухвалив постанову, що регулює порядок реєстрації безробітних, а також нарахування та виплату допомоги з безробіття під час війни.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.

Як зазначив заступник міністра економіки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігор Дядюра, військова агресія Росії призвела до закриття низки підприємств та зупинки роботи бізнесів.

"Це спровокувало хвилю безробіття, яка посилилася масовим переміщенням людей в західні регіони держави. Тому одне з пріоритетних завдань — забезпечення роботою усіх, хто хоче працювати. Для цього центри зайнятості в тилу переведенні в режим посиленої роботи, аби мати змогу опрацювати звернення людей та запропонувати їм прийнятні варіанти працевлаштування, яких потребує держава в час війни", — зауважив він.

Відтак громадяни можуть скласти заяву про надання статусу безробітного, призначення допомоги чи припинення реєстрації за допомогою порталу або мобільного додатку "Дія" та електронних сервісів Державної служби зайнятості. За словами Дядюри, це значно спростить процедуру й дозволить охопити державною підтримкою якнайбільше безробітних українців.

При цьому в міністерстві запевнили, що українці гарантовано отримають виплати по безробіттю. Зокрема, в областях, де центри зайнятості не можуть забезпечити фінансування допомоги, перерахування коштів буде здійснюватись АТ "Ощадбанк" на банківський рахунок заявника або шляхом переказу через міжнародну платіжну систему "MY TRANSFER".

Постанова уряду також передбачає припинення реєстрації безробітного в центрі зайнятості в разі його відмови від виконання суспільно-корисних робіт.

"Тож не працевлаштовані українці, які отримують державну допомогу, зобов’язані брати участь у таких роботах на вимогу військового командування або органів місцевого самоврядування", — додали в міністерстві.

Що відомо

  • Національний банк відкрив спеціальний рахунок для збору коштів, які спрямують на підтримку Збройних сил на тлі нападу Росії на Україну. Про це повідомляє пресслужба НБУ.
  • Через застосунок державних послуг "Дія" на допомогу армії вдалося зібрати вже понад 165 мільйонів гривень.
  • Євросоюз планує збільшити фінансову допомогу Україні на закупівлю зброї до мільярда євро.

Читайте також

"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області

Війна. Усі новини

Вторгнення Росії в Україну, день двадцять шостий. Онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок