На Полтавщині за добу горіло 70 гектарів трави та очерету

На Полтавщині за добу горіло 70 гектарів трави та очерету

На Полтавщині за добу горіло 70 гектарів трави та очерету
фото: ДСНС у Полтавській області

У Полтавській області 20 березня виникли 34 пожежі на відкритих територіях, розповіла Суспільному речниця рятувальників регіону Світлана Рибалко.

За її словами, загалом вигоріло 70 гектарів сухої рослинності. Усі пожежі загасили рятувальники. Займання сухої рослинності були у всіх районах Полтавської області.

Як розповіла Світлана Рибалко, найбільша пожежа, яка охопила 10 гектарів площі, виникла 20 березня близько 13:00 поблизу села Наріжжя Кременчуцького району. Горіли суха трава та очерет.

За словами речниці, причинами пожеж є необережне поводження з вогнем та випалювання сухостою.

На Полтавщині за добу горіло 70 гектарів трави та очерету
Пожежа на відкритій території. фото: ДСНС у Полтавській області

За самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачена адміністративна відповідальність. Санкція − до 6 120 гривень штрафу для громадян та 21 420 гривень для посадовців. Якщо вогонь розведуть на території об'єктів природно-заповідного фонду, то доведеться сплатити від 12 240 до 30 600 гривень.

За знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу передбачена відповідальність за статтею 245 Кримінального кодексу України. Згідно з частиною першою цієї статті, це стосується знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим небезпечним способом. Санкція – до п'яти років обмеження волі або позбавлення волі на той самий строк. Якщо пожежа спричинила загибель людей або масову загибель тварин – від п’яти до десяти років позбавлення волі.

Читайте також:

У ДСНС закликали українців не палити сухостій

На початок