Чи можна всиновити дитину під час війни: пояснення полтавської юристки

Чи можна всиновити дитину під час війни: пояснення полтавської юристки

Чи можна всиновити дитину під час війни: пояснення полтавської юристки
Фото: pexels.com

Під час воєнного стану багато людей хочуть всиновити дітей, які не мають або втратили батьків через військову агресію Росії. Чи можливо зробити це в період війни, Суспільному розповіла полтавська юристка Аліна Баля.

Основним законом, який регулює питання усиновлення є Сімейний кодекс України, каже юристка. У ньому містяться окремі положення щодо того, які документи потрібні для цієї процедури.

"Усиновлення визначається як прийняття у свою сім’ю людини на правах дочки чи сина, що в загальному порядку здійснюється на підставі рішення суду. Усиновлення дитини відбувається для забезпечення стабільних та гармонійних умов життя для дитини", – каже полтавська юристка.

Процедура усиновлення починається із перевірок – чи є у дитини біологічні батьки та чи можна її усиновити.

"Щоб усиновити дитину, потрібно отримати велику кількість документів. У період війни їх зробити, на жаль, неможливо, адже не всі державні органи нині працюють і не всі реєстри відновлені. Нині усиновити дитину в умовах воєнного стану можливо виключно у тих регіонах, де не здійснюються воєнні дії, а сама дитина вже перебуває на обліку із усиновлення", – додала Аліна Баля.

До пакета документів, які треба надати усиновителям входять:

  • копія паспорта громадянина України;
  • довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній рік, засвідчена органами Державної податкової служби;
  • копія свідоцтва про шлюб (за потреби);
  • висновок про стан здоров'я заявника;
  • засвідчена нотаріально письмова згода іншої людини в подружжі на усиновлення дитини (якщо дитину планує всиновити хтось один);
  • довідка про наявність чи відсутність судимості;
  • копії документів, що підтверджують право власності або користування житловим приміщенням.

За словами юристки, якщо людина хоче прихистити дитину, яка постраждала від воєнних дій, можна скористатися процедурою тимчасового влаштування. Це передбачає перебування дитини в сторонній сім’ї до ухвалення рішення суду про подальше її влаштування.

"Нині для того, щоб тимчасово влаштувати дитину, можна безпосередньо звернутися до служби у справах дітей за місцем свого проживання і заповнити відповідну заяву. Або ж заповнити анкету через Telegram-бот "Дитина не сама" (https://t.me/dytyna_ne_sama_bot), подавши в електронному вигляді ваші дані. Після цього вам зателефонують і повідомлять, чи можете ви забрати дитину для тимчасового влаштування", – каже юристка.

Читайте також:

На початок