Австралія вирішила заборонити продаж глинозему та алюмінієвої руди в Росію, які потрібні для створення боєприпасів.
Як заявили в уряді країни, таким чином Канберра хоче обмежити можливість РФ виробляти алюміній — найважливіший компонент боєприпасів, передає The Guardian. Уряд заявив, що працюватиме з "експортерами та провідними організаціями, на які вплине заборона, щоб знайти нові та розширити існуючі ринки".
Наразі Росія отримує 20% потреб у глиноземі від Австралії.
Санкції, ймовірно, вплинуть на Queensland Alumina Ltd (QAL), більшість якої належить Rio Tinto спільно з російською Rusal International — другим за величиною виробником алюмінію в світі.
На QAL вже вплинули санкції оголошені минулого тижня проти двох російських бізнесменів — Віктора Вексельберга та Олега Дерипаски. Компанія, заснована Дерипаскою, володіє 20% QAL.
Окрім того, австралійський уряд оголосив новий пакет допомоги Україні — 70 тисяч тонн вугілля, а також екстрену гуманітарну допомогу — 30 мільйонів доларів. Канберра також запроваджує екстрену гуманітарну візу для українських біженців. До того ж Австралія вирішила збільшити військову допомогу Україні на 21 мільйон доларів, в яку входитимуть "додаткові матеріали із запасів Сил оборони Австралії". У результаті усього Київ отримає допомогу у 91 мільйон доларів.
Що відомо
- 14 березня Міністерство закордонних справ Австралії заявило про запровадження санкцій проти 33-х російських бізнесменів та членів їхніх родин.
Читайте також
Продовольча криза і BMW без європейських заводів: як вторгнення РФ впливає на світову економіку
Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne
Вторгнення Росії в Україну, день двадцять четвертий. Онлайн
"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!