Школа мистецтв у Трускавці, що на Львівщині, прийняла понад сто дітей, евакуйованих з "гарячих" точок України. Вони ходять на заняття з малювання та ліплення, опановують танцювальне мистецтво та гру на музичних інструментах – як в окремих групах, так і разом з місцевими дітьми.
А віднедавна завдяки переселенці з Києва в школі з’явилися також уроки англійської мови. Усі вчителі працюють з дітьми безкоштовно, на волонтерських засадах.
Директор школи Ігор Нич розповідає: у закладі проводять заняття за трьома напрямками – музика, хореографія та образотворче мистецтво. Школу відвідує близько пів тисячі місцевих дітей, а тепер ще й сотня – переселенців.

Ідея проводити безоплатне навчання дітей-переселенців з’явилася в нього, колеги – підхопили, каже директор.
"Я подумав, що ми можемо робити? Плести сітки? Ліпити вареники? І це наші викладачі роблять. Але ми можемо допомагати в інший спосіб. Діти ходять на заняття – рисунок, вокал, скрипку, фортепіано. Ми стараємося підтримати тих дітей, які до цього займалися. Але до нас приходять різні діти – і ті, які хочуть розпочати займатися, і ті, яких батьки хочуть чимось зайняти", – каже директор.

"Все це на волонтерських засадах, ми не беремо за це ніякої плати. Звісно, це додаткове навантаження на вчителів", – додає він.

Викладач образотворчого мистецтва Петро Андріїшин проводить заняття дівчатками 11-12 років.

"Тут займаються старші дівчатка, які мають певний рівень. І я хочу навчити їх малювати з натури. Античні голови, архітектурні деталі, гарбузи, глечики, фігури – все це треба вміти малювати. Для мене всі діти однакові. І я чим можу, тим допомагаю. Я працюю з цими дітьми – і сам налаштовуюся на позитив, заспокоююся", – каже викладач.

Поліні 12 років. Вона приїхала з Дніпра. Каже, художню школу вдома не відвідувала, вчилася малювати сама, а тут є можливість робити це з вчителем.

"Ми сюди приїхали, думали, на тиждень. Але затрималися. Думаємо, що до травня повернемося. Ми тут з мамою, а в Дніпрі на нас чекає бабуся", – каже дівчинка.

Наталія з донькою виїхали з Києва півтора тижня тому, коли в їхньому районі сталися перші вибухи.
"Все заповнено, але нам дозволили показати, як дитина вміє малювати, і взяли. Сказали: діток дуже багато. Навчання безкоштовне. Не знаю, як вийде, але донька дуже хоче бути дизайнером", – ділиться переселенка.
Віднедавна в школі можна відвідувати й уроки англійської мови. Їх веде викладачка Києво-Могилянської академії Алла Шугай, яка також з дітьми була вимушена покинути свій дім через війну.
Алла також займається з дітьми-переселенцями й місцевими безплатно.

Є дві групи учнів: 9-14 років і 15+.
"Моїм дітям запропонували відвідувати тут школу мистецтв. Я сказала: а що я можу робити? Я можу тільки це – вчити англійської. Мені треба чимось зайнятися, навчання в академії ще не скоро відновиться. А просто сидіти задурно, мати знання і не поділитися – це неправильно", – сказала Алла Шугай.

На четвертому уроці діти вчилися розповідати англійською, як куди можна пройти. Хтось розповів про дорогу до улюбленого кафе, а хтось – додому.

"Ми тут займаємося в ігровій формі, говоримо про мирне життя. Не чіпаємо чуттєві теми – війну", – додала викладачка англійської.



Трускавецька школа мистецтв імені Романа Савицького продовжує запис на заняття для переселенців. Також дітей запрошують на гуртки в Будинку учнівської творчості.
Читайте також
Польща надала Львову третю партію матеріалів для захисту культурних пам'яток
Музиканти Луганської філармонії відновили репетиції у Львові
"Сказали, що їдемо у подорож". Із Запоріжжя на Львівщину евакуювали близько 130 дітей-сиріт
Читайте нас в Instagram: головні новини регіону