На Полтавщину прибувають евакуйовані із Сумської області

На Полтавщину прибувають евакуйовані із Сумської області

На Полтавщину прибувають евакуйовані із Сумської області
Фото:Telegram-канал начальника Сумської обласної військової адміністрації Дмитра Живицького

До Лубен почали прибувати автобуси та автомобілі із людьми, яких "зеленим коридором" евакуювали із Сумщини. Про це у Telegram-каналі повідомив начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.

Евакуйовані до міста Лубни 18 березня почали прибувати близько 21:30 . Для цього зранку у Сумську область із Полтавщини відправили 36 автобусів. Ними забирали вагітних, жінок із дітьми, людей з інвалідністю та старшого віку.

У Лубнах частину евакуйованих відправлять потягом у західні області країни, охочі зможуть залишитися на Полтавщині.

Як повідомив керівник Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький, 18 березня для евакуації людей із Сумщини на Полтавщину погодили "зелені коридори" за шістьма маршрутами:

  1. Суми – Голубівка – Вільшана – Недригайлів – Коровинці – Ромни – Андріяшівка – Лохвиця – Лубни – Полтава;
  2. Тростянець – Суми – Голубівка – Вільшана – Недригайлів – Коровинці – Ромни – Андріяшівка – Лохвиця – Лубни – Полтава;
  3. Лебедин – Штепівка – Недригайлів – Коровинці – Ромни – Андріяшівка – Лохвиця – Лубни – Полтава;
  4. Конотоп – Шевченкове – Хмелів – Ромни – Андріяшівка – Лохвиця – Лубни – Полтава;
  5. Велика Писарівка – Охтирка – Хухра – Котельва – Полтава;
  6. Краснопілля – Верхня Сироватка – Суми – Голубівка – Вільшана – Недригайлів – Коровинці – Ромни – Андріяшівка – Лохвиця – Лубни – Полтава.

Як повідомив Дмитро Живицький, станом на 19:00 18 березня із Сумщини виїхало 637 автомобілів із 2596 людьми. У 56 автобусах евакуювали 1835 жителів.

Як розповіла міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, 18 березня із Сумщини евакуювали 4173 людини.

Що відомо:

  • 6 березня відбувалися перемовини між Україною і РФ за участі міжнародних організацій щодо можливості забезпечення гуманітарних коридорів.
  • Російська сторона погодилась відкрити гуманітарні коридори 7 березня для евакуації цивільного населення з українських міст на територію РФ. Українська сторона запропонувала евакуювати людей із Сум у напрямку Полтави.
  • Перший "зелений коридор" із Сумської в Полтавську область діяв 8 березня.

Читайте також:

На початок