Перейти до основного змісту
Лідери США і Китаю дві години розмовляли про війну в Україні. Про що домовилися — позиції сторін

Лідери США і Китаю дві години розмовляли про війну в Україні. Про що домовилися — позиції сторін

Лідери США і Китаю дві години розмовляли про війну в Україні. Про що домовилися — позиції сторін
. Фото: Президент Джо Байден віртуально зустрічається з головою Китаю Сі Цзіньпіном з Білого дому у Вашингтоні, 15 листопада 2021 року. (AP Photo/Susan Walsh)

Президент США Джо Байден і лідер КНР Сі Цзіньпін у п'ятницю, 18 березня, впродовж майже двох годин під час відеодзвінка розмовляли про вторгнення Росії в Україну.

Згодом Білий дім і МЗС Китаю опублікували заяви за підсумками переговорів Байдена і Сі Цзіньпіна.

Що кажуть про перемовини двох лідерів у США

Як повідомляє пресслужба Білого дому, у розмові йшлося про вторгнення Росії в Україну.

"Президент Байден проінформував Китай про позицію Сполучених Штатів, наших союзників і партнерів щодо цієї кризи. Він також описав наслідки, які відбудуться якщо Китай надасть матеріальну підтримку Росії", — зазначили у Білому домі.

За даними пресслжужби, Байден підкреслив свою підтримку дипломатичного врегулювання кризи.

"Лідери двох країн також зійшлися на думці про важливість збереження відкритих ліній зв'язку між двома країнами. Президент повторив, що політика США щодо Тайваню не змінилася, і підкреслив, що Сполучені Штати продовжують виступати проти будь-яких односторонніх змін статус-кво", — йдеться у заяві адміністрації президента США.

Як прокоментували зустріч у КНР

Китайська сторона повідомила, що Байден виклав позицію США та висловив готовність до спілкування з Китаєм, щоб не допустити загострення ситуації. Як зазначено у заяві МЗС Китаю, Сі Цзіньпін сказав, що Китай не хоче, щоб ситуація в Україні доходила до цього. Китай виступає за мир і проти війни.

“Усі сторони повинні спільно підтримувати Росію та Україну в діалозі та переговорах, які принесуть результати та призведуть до миру. США та НАТО також мають вести діалог з Росією, щоб вирішити суть кризи в Україні та послабити занепокоєння як Росії, так і України” - йдеться в комюніке.

Китайська сторона стакож повідомила, що Китай висунув ініціативу з шести пунктів щодо гуманітарної ситуації в Україні та готовий надавати подальшу гуманітарну допомогу Україні та іншим постраждалим країнам.

Як зустріч глав США і КНР коментують у ЗМІ

Reuters, зокрема, повідомляє, що, за інформацією китайських ЗМІ, Сі Цзіньпін підкреслив, що ніхто не зацікавлений у таких кризових ситуаціях.

Відносини між державами не можуть перейти до стадії конфронтації, а конфлікти і протистояння не в інтересах нікого, сказав китайський лідер Байдену, за даними ЗМІ КНДР.

“Українська криза — це те, чого ми не хочемо бачити”, — цитують журналісти Сі Цзіньпіна.

Китайські державні ЗМІ повідомили, що дзвінок був запрошений стороною США.

Як пише Reuters, очікувалося, що Байден скаже китайському лідеру, що Пекін заплатить високу ціну, якщо підтримає вторгнення РФ.

Раніше заступниця держсекретаря США Венді Шерман повідомила MSNBC, що Сі Цзіньпін повинен сказати президенту Росії Володимиру Путіну "припинити цю війну вибору, цю війну бійні" в Україні.

Що відомо

  • США попередили своїх союзників, що Росія попросила у Китаю надати їй військову техніку та фінансові ресурси, аби зменшити наслідки санкцій. Про це з посиланням на власні джерела у Білому домі пише Financial Times.
  • Китай назавжди буде "хорошою силою" для України в економічному і в політичному плані, а також поважатиме шлях українців як суверенного народу. Про це 14 березня повідомив Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні Фань Сяньжун під час зустрічі з начальником військової адміністрації Максимом Козицьким.
Війна — усі останні новини

Читайте також

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна Росії проти України. День двадцять третій. Онлайн

"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції
На початок