Журналістка "Громадського" Вікторія Рощина ймовірно була затримана ФСБ РФ у тимчасово окупованому Бердянську. Нині про її місцеперебування нічого невідомо. Про це йдеться у заяві видання.
Відомо, що Вікторія Рощина знімала відео та писала статті з гарячих точок на сході й півдні України, зокрема з Енергодару, Запорізької та Донецької областей. Надалі журналістка збиралася їхати до Маріуполя, але перестала виходити на зв'язок.
"12 березня ми не змогли вийти з Вікторією на зв'язок. Як нам стало відомо від свідків, яких ми не можемо називати з міркувань безпеки, на той момент журналістка перебувала в тимчасово окупованому Бердянську. 16 березня ми дізналися, що напередодні (ймовірно 15 березня) Вікторію Рощину затримала ФСБ РФ", — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що протягом двох діб видання докладало всіх зусиль, аби звільнити журналістку в непублічний спосіб, але це виявилось безрезультатним.
"Закликаємо українську та міжнародну спільноту долучитись інформаційно та діями до звільнення журналістки Вікторії Рощиної", — зазначили в редакції.
Що відомо
- 12 березня у Каховці Херсонської області зник журналіст газети "Новий день" Олег Батурін. Йому зателефонував знайомий і запропонував зустрітися біля автостанції. Десь о 16:30 Олег пішов на зустріч, залишивши вдома телефон та документи. Обіцяв повернутися через 20 хвилин. Але не повернувся.
- 15 березня війська Росії вбили в Україні українську журналістку Олександру Кувшинову та оператора американського Fox News.
- В Ірпені Київської області російські військові вбили журналіста New York Times Брента Рено. Його колега фотокореспондент Хуан Арредондо поранений. За даними поліції, унаслідок стрільби поранені близько п'яти людей.
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!